Leigo Järvemuusika kutsub taas

04. juuni 2003

Eesti üks uhkemaid suviseid vabaõhufestivale pakub seekord kolmel nädalavateusel kaksteist kontserti kolmel järvel. Staariks on Kimmo Pohjonen

1., 2., 9. ja 16. augustil 2003 toimub taas Leigo Järvemuusika. Kokku on kavas kaksteist kontserti, millel astub üles ligi kolmkümmend esinejat Eestist ja mujalt. Festivali värvikamad esinejad on imelapsest viiuldaja Sergei Dogadin Venemaalt, suviselt mahe bossanova vokaal Sergio Bastos Brasiiliast ja põhjanaabrite kosmiline akordionist Kimmo Pohjonen. Festivali avab Tallinna XVII Rahvuvahelise Orelifestivali suurejooneline avakontsert Oreligala.

Leigo Järvemuusika on kohapõhine sündmus, mille puhul nauditakse lisaks heale muusikale tippinterpreetide esituses ka unikaalset toimumispaika, kaunist loodust, järvesid ainulaadsete lavadega ning Leigo tulevärki.
Sellel aastal toimuvad kotserdid kolmel Leigo järvel. Kava on paigutatud laupäevadele ja algab juba pärastlõunasel ajal. Nii on külalistel võimalus veeta Leigol terve päev: nautida muusikat, loodust, sööke ja jooke. Kontserdid algavad kell 16. 00 vana järve iidsete pajudega saarel ja kulmineeruvad südaöö paiku suurel kontsertjärvel Leigo tunnusmärgiks kujunenud sirmide all. Kes peale kontserte koduteele ei kiirusta võivad veeta sumeda öö Leigo telklaagris. Kontsertidel toimub traditsiooniks kujunenud tulevärk Leigo moodi.
Leigo Järvemuusika esimene kontsert Oreligala avab esmakordselt vabas looduses Tallinna XVII Rahvusvahelise Orelifestivali – Eesti pikima traditsiooniga klassikalise muusika tippsündmuse. Selle aasta avaprogrammis Orel looduse katedraalis ja öömissa järvel esitavad orelivirtuoosid jazzi ja klassikat saarel asuval orelil. Kontserdi teises osas kõlab üks J.S.Bachi kõige erilisemaid teoseid «Talupojakantaat» kahele solistile (Ain Anger ja Pille Lill). Öö saabudes süüdatakse järveküünlad ning Vox Clamantis pakub sajanditevanust, kuid alati värsket gregooriuse laulu Öömissa vormis, dirigent Jaan-Eik Tulve juhatusel.
Teist kontserdipäeva alustab Tallinna Kammerorkester ja A. Vivaldi Aastaajad. Viiulil soleerib Sergei Dogadin, 15 aastane virtuoos Peterburist, kelle esinemisi on saatnud suur edu kogu Euroopas. Jätkavad Tartu Metsasarved. Videvikus tulevad esiettekandele uued teosed Sven Grünbergi heliloomingust. Õhtu kulmineerub Siiri Sisaski kaheksakeelse kavaga Ürg ja Jõud, mis koosneb eri rahvaste rahvalaulude töötlustest. Ansambli koostöö laval on loov ja värviküllane, kasutatakse nii eksootilisi kui ka klassikalisi instrumente, esmakordselt laulab Siiri laval mitmehäälselt.
Bossanova öös kõlab maitsekate lisanditega bossanova mitmekülgse muusikute kooslusega, mida juhib Raivo Tafenau, kes on tuntud välismaiste külalisesinejate meilemeelitaja. Üles astub Raivo Tafenau Bänd koos solistide Sergio Bastosega (Rio de Janeiro) ja Helin-Mari Arderiga. Päeva alustavad Jaan Tätte ja Tõnu Raadik millele järgneb Romantiline Klassika harfil ja flöödil Kai Visnapuu ja Lande Kitse esituses. Viimasel kontserdipäeval jõuab meieni teist laadi eksootika, nimelt Narva Muuseumi vene folkansambel Suprjadki Narvast. Kollektiivi repertuaaris on vanad vene tavandilaulud, mida esitatakse ilma töötlemata, säilitades kohalikku dialekti, milles nad on üles kirjutatud. Kombeid illustreeritakse teatraalse etendusega.
Õhtu jätkub Tiit Kikase (elektriviiul) esimese soolokavaga. Villu Veski toob sel aastal spetsiaalselt Leigole komponeeritud rütmide müsteeriumi Leia end Leigo. Lisaks temale on laval Viljandi Kultuurikolledži orkester, solistid Eivör Palssdottir (Island) ja Aare-Paul Lattik.
Leigo Järvemuusikale 2003 paneb punkti Kimmo Pohjonen Kluster Trio (Soome) maalimakuulus kosmiline akordion. Koos Samuli Kosmineni tehnilise töötluse ja Abdissa Assefaga löökriistadel luuakse multidimensionaalne helidekooslus Leigol esmakordselt ka surroundheliga. Kõik muusikud kuuluvad omal alal vaieldamatult Soome, et mitte öelda maailma tippude hulka. Muusikale lisaks spetsiaalne valgusshow ja Leigo tulevärk.

Kontserdi piletid on eelmüügist soodsamad.
Lisasoodustus kehtib alates viieliikmelistele gruppidele. Piletid on eelmüügis Piletilevi ja Piletipunkti müügikohtades ja Statoili bensiinijaamades üle Eesti ning kohapeal kontserdipäeval.
Alla 10 aastased pereliikmed pääsevad üritusele tasuta.