Leigot kroonib Kimmo Pohjonen

12. august 2003

16. augustil esineb Leigo järvemuusika Kimmo Pohjonen Kluster Trio. Festivali pressiesindaja Yoko-Alender-Leht teatab.

Kontserdil on lisaks Leigo tulevärgile ja spetsiaalsele valgus-show’le Eestis esmakordselt vabas õhus surround-heli. Samal päeval esinevad folkansambel Suprjadki, Tiit Kikas ja Villu Veski.
Kluster Trio (Soome) külastab Eestit seekord täies koosseisus. Laupäeva hilisõhtul loob Kimmo Pohjoneni maalimakuulus kosmiline akordion suurel kontsertjärvel koos Samuli Kosmineni tehnilise töötluse ja Abdissa Assefaga löökriistadel multidimensionaalse helidekoosluse Leigol esmakordselt ka surround-heliga. Helitehnika kvaliteedi eest seisavad helirežissöör Tanel Klesment ja firma Eventech. Kõik muusikud kuuluvad omal alal vaieldamatult Soome, et mitte öelda maailma tippude hulka.

Päev algab vanal järvel kell 16 veidi teist laadi eksootikaga, nimelt esineb Narva Muuseumi vene folkansambel Suprjadki. Kollektiivi repertuaaris on vanad vene tavandilaulud, mida esitatakse ilma töötlemata, säilitades kohalikku dialekti, milles nad on üles kirjutatud. Kombeid illustreeritakse teatraalse etendusega.

Õhtu jätkub kell 18 suurel järvel Tiit Kikase (elektriviiul) soolodebüüdiga.

Villu Veski toob sel aastal spetsiaalselt Leigole komponeeritud rütmide müsteeriumi LEIA END LEIGO. Lisaks temale on laval Viljandi Kultuurikolledži orkester, solistid Eivör Palssdottir (Island) ja Aare Paul Lattik.

Leigo Järvemuusika on kohapõhine sündmus, mille puhul nauditakse lisaks heale muusikale tippinterpreetide esituses ka unikaalset toimumispaika, kaunist loodust, järvesid ainulaadsete lavadega ning Leigo tulevärki. Kes peale kontserte koduteele ei kiirusta võivad veeta sumeda öö Leigo telklaagris.
22. augustil toimub lisakontsert, mis on mitmes mõttes suunaga tulevikku. Leigo sooviks on edaspidi pakkuda esinemisvõimalust ka noortele talentidele, ning seda tehakse juba sel aastal kontserdiga PARIIS – MINU ARM. Koos Vanemuise Sümfooniaorkestriga astuvad üles noored lauljad Elisabeth ja Omar. Kava koosneb prantsuse muusika kergemast klassikast.
Kontserdipiletid on eelmüügist soodsamad. Lisasoodustus kehtib alates viieliikmelistele gruppidele. Piletid on eelmüügis Piletilevi ja Piletipunkti müügikohtades ja Statolili bensiinijaamades üle Eesti ning kohapeal kontserdipäeval. Alla 10 aastased pereliikmed pääsevad üritusele tasuta.