Lendavad inglased tulevad taas

21. september 2006

FLYING PICKETS (UK)
28.septembril 20.00 Rock Cafe
29.septembril 19.00
Pärnu Endla Teater

Legendaarne inglise a cappella grupp, kes tähistab järgmisel aastal oma 25 tegevusaastat, on Eestis oodatud esineja. Pärast ülimenukaid kontserte 1999. aasta Jõulujazzil ja 2001. aasta Pärnu Suvejazzil, kus neid kuulas teiste seas ka Soome president Tarja Halonen, on Flying Pickets siin jätnud endast märgi kui jäägitult köitvast esinejast ja suurepärasest meelelahutajast.

Flying Pickets loodi 1982. aastal Inglismaal. Nad alustasid kontsertidega Londoni baarides ja klubides perioodil, kui keegi teine Suurbritannias pop- ja rockmuusikal põhinevat a capella muusikat ei esitanud ning see tagas neile kohese populaarsuse. Esimene album Live at the Albany Empire oma plaadifirmalt oli nii menukas, et Virgin sõlmis nendega samal aastal plaadilepingu. Esimene singel –Only You (töötlus Yazoo loost) tõusis kohe Briti muusikaedetabelite hitiks ning püsis esikohal 1983. aasta jõuluperioodil 4 nädalat järjest. Sellele järgnes edu pea kõikides Euroopa riikides. Maailma raadiojaamades on Flying Picketsi vanad ja uued hitid ka praegu menukad. 1989. aastal telliti neilt tööliselust pajatav muusikal, mida nad mängisid edukalt Londoni Stratfordi Kuninglikus Teatris. 1998 ilmus plaat Vox Pop, mis tõstis ansambli taas laineharjale. 2003. aastal ilmunud albumiga Live in Hamburg asus bänd vallutama ka kaugemaid piirkondi nagu Taiwan ja Lõuna-Aafrika.
2004. aastal ilmus album Everyday, kus kõlavad Stingi, Sheryl Crow, Peter Gabrieli jt. lugude coverid. Sama ansamblikoosseisuga, mis kujunes aastal 2001, tuuritatakse nüüdki.

Flying Pickets annab aastas üle 100 kontserdi. Septembri lõpus esineb ansambel ka Riias ja Helsingis, oktoobris-novembris ootavad ees tuurid Saksamaal, Austrias ja mujal Euroopas. Selle vokaalbändi puhul hinnatakse kõrgelt nende dünaamilist lavashow’d, huvitavaid arranźeeringuid popi- ja rockiklassikast, harmoonilist ja rütmilist mitmekesisust. Seekordsel kontsertturneel esitatakse ansambli hitte läbi aastate, kavas palju erinevaid autoreid Michael Jacksonist Robby Williamsini, sekka ka omi lugusid.

Piletid Tallinnas hinnaga 300.-/250.- (tudeng, pensionär / vanusepiir 18) ja Pärnus 200.-/150.- (tudeng, õpilane, pensionär) müügil kõikides Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades, internetis www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee, Statoili teenindusjaamades ning tund enne algust kohapeal.

Koosseis:
Andrea Figallo – bass ja vokaalperkussioon, produtsent, arranźeerija
Dylan Foster – tenor/bariton, räppar, arranžeerija, helilooja, annab workshop’e ja on oodatud paljude vokaalkonkursside žüriides
Andy Laycock – solist ja taustalaulja, esineb Inglismaal ka muusikalavastustes
Simon John Foster – solist ja taustalaulja, helilooja, arranžeerija. Augustis esines ta Londoni Royal Albert Hallis Galakontserdil oma soololooga
Michael Henry – solist ja taustalaulja, helilooja, kes kirjutab ka klassikalist muusikat

Diskograafia:
1982 Live at the Albany Empire
1984 The Lost Boys
1986 The Flying Pickets Live
1987 Waiting For Trains
1988 The Best of Flying Pickets
1989 At Work
1991 Blue Money
1994 The Warning
1996 Politics of Need
1998 Vox Pop
2003 Live in Hamburg
2005 Everyday
2006 Flying Pickets