Linna parim jazziõhtu JazzRuuler toob puhast Brasiiliat!

13. aprill 2008

18. aprillil esineb Rock Cafes kontserdiseeria JazzRuuler raames Simone Moreno.

Kuigi Jazzkaar on kohe kiire hooga läbi Tallinna tuhisemas, ei peata see JazzRuuleri järjekorras juba neljandat üritust, mis sedakorda toimub 18. aprillil Rock Cafes, tuues muusikanautlejateni tükikese Brasiilia karnevalide ehedusest.

Eesti ei ole muu maailma kõrval mingi erand, seetõttu on ka siin juba mitu head aastat saadud osa brasiilia muusika vaimustusest – olgu selleks siis bossa, samba või mõni muu stiil, mis jalad autopiloodil mööda tantsupõrandat seiklema ajab. Sel ajal kui suur osa latin muusikast, mis Eestisse jõuab, on esitatud eurooplaste või suurte Ladina-Ameerika jazzistaaride poolt, siis JazzRuuler toob kuulajate ette tõeliselt eheda Simone Moreno, tõelise tõmmu talendi Salvadorist, Bahiast, kust on pärit nii mõnigi latini teerajajatest, alates Gilberto Gilist, lõpetades Joao Gilbertoga.

Moreno, kes oma meeletu energia ja lavasarmiga möödunud aastasel “Juu Jääb” festivalil publikut lummas, on sedakorda lavalaudadele astumas koos meie oma DJ Hannes Kalamäega ja klahvpillivirtuoosiga, kellega sulatatakse kokku üks tubli annus tõelist brazilectrot, latinhouse-i ja loomulikult plahvatuslikke sambarütme.

Moreno on oma lennuka karjääri jooksul väljastanud 5 heliplaati ning andnud lugematul arvul kontserte nii Lõuna-Ameerikas, USA-s kui ka Euroopas. Simone Moreno on muusik, kes mitte ei räägi Brasiilia karnevalidest, vaid on seal ise laulnud.

Enne Simone Morenot saab aga oma silmaga näha väga lahedaid lätlasi ansamblist “Very Cool People”, 6-liikmeline bänd, kes kogub oma kodumaal järjest enam tähelepanu, mängides mõnusalt gruuvivat modernset jazzi, mis on saanud mõjutusi nii hiphopist kui ka tänapäevasest funkmuusikast.

Rock Cafe uksed avanevad kell 21
Kontsert algab kell 22
Piletid on eelmüügis hinnaga 195 krooni, kohapealt ostes 275 krooni. Müügil Piletilevis.