Lonnie Liston Smith ja Lee Pearson esinevad Tallinnas

16. märts 2009

3. ja 9. aprillil esineb Clazzis New Yorgi trummar Lee Pearson, kelle erikülaliseks on Lonnie Liston Smith ning kaasa teevad ka Eesti noored jazzmuusikud.

Klubis Clazz esineb 3. ja 9. aprillil maailma üks tipp-trummareid Lee Pearson koos bändiga Beava’s Atmosphere. 9. aprillil on Pearsoni külaliseks kaasaja üks mitmekülgsemaid jazzmuusikuid Lonnie Liston Smith.

3. aprillil on klubis Clazz on harukordne võimalus näha sellist kõrgema kaliibri trummarit ja muusikakirjutajat nagu Lee Pearson esinemas koos bändiga Beava’s Atmosphere, mille koosseisu kuuluvad Micah Kenneth Smith (vokaal), Jean Amede Cazee (trompet), Peedu Kass (basskitarr) ja Holger Marjamaa (klahvpill). Kaks eesti noort talenti esinevad bändi koosseisus Lee Pearsoni kutsel nii Eestis, Soomes kui Lätis.

Tänu oma säravale talendile on Lee Pearson teinud koostööt paljude maailma trendiloojatega Broadway’lt ja jazzist kuni R&B ja hip-hop’ini, gruuvides maailma tippartistidega juba kümme aastat. Lee on käinud turneedel selliste nimedega nagu Roy Ayers, Lauryn Hill, Erykah Badu, Jean Carn, Jon Lucien, David Murray, John Hicks, Bobby Wattsons, Kenny Garret, Little Jimmy Scott, Roy Hargrove, The Duke Ellington Orchestra. Ta on lindistanud plaate koos Roy Ayers’i, The Superstars of Jazz Fusion’i, Rusty Mason’i, Curtis Lundy ja Rodney Jones’i ning World Saxophone Quartet’iga. See nimekiri võiks jätkuda. Samuti tegi Lee maailmaturnee koos nelja Tony auhinna pälvinud Broadway šouga „Bring in ´da Noise, Bring in ´da Funk“. Lee enda kirjutatud muusikaga album ilmub käesoleval aastal.

9. aprillil on Lee Pearson’i külaliseks Lonnie Liston Smith. Smith’i rohkem kui 25 aastat kestnud karjäär sai alguse straight ahead akustilise jazziga ning 1970-ndatel Cosmic Echoes’i bändiliidrina, mängides edukalt erinevaid stiile fusionist souli ja funkini. Smith’i peetakse sillaks John Coltrane’i ja Earth, Wind & Fire muusika vahel. Smith on esinenud koos selliste talentidega nagu Miles Davis, Bob Thiele, Stanley Turrentine, Ron Carter, Freddie Hubbard, Roy Ayers, Stanley Clark ja John Abercrombie.

Ainult 150 piletit kummalegi kontserdile müügis Piletilevis alates 17.märtsist.

Kontserdid:
R.03.04 kell 22.30
BEAVA’S ATMOSPHERE feat. LEE PEARSON, MICAH SMITH, JEAN CAZE, PEEDU KASS, HOLGER MARJAMAA
Pilet 200 krooni

N.09.04 kell 22.00 BEAVA’S ATMOSPHERE feat. LONNIE LISTON SMITH
Pilet 200 krooni