MAAILM TULEB KOJU KÄTTE – MAAILMAKÜLA PIRITAL!

25. mai 2006

16.-18. juunil festival Maailmaküla – 16 kontserti, esinejaid 8 riigist.

16.-18. juunil toimub Pirita kloostri varemetes uus muusikafestival MAAILMAKÜLA.

Esinejad tulevad Indiast, Tuvast, Kuubalt, Kongost, Ukrainast, Hollandist, Soomest ja Taanist. Festival toob õdusasse õhkkonda koju kätte kolm päeva kvaliteetset ja põnevat muusikat suurest maailmast kahel laval koos mõnusa piknikuatmosfääri ja rahvusroogadega.

Kolme päeva jooksul näidatakse kahel laval palju uut ja huvitavat! Ansambel Metsatöll ja RAM toovad lavalaudadele ühisprojekti “Raua needmine”, kus kavas Veljo Tormise ja Metsatölli looming Tauno Aintsi seades.

Bollywoodi hitte traditsioonilise Radjastani puhkpilliorkestri võtmes esitab Jaipur Kawa Brass Band Indiast, Kariibi rütmide juured on Aafrikast üles kaevanud 60ndate bändiliidritest koosnev supergrupp Kekele Kongo Rahvavabariigist.

Suvisesse kuuma tantsuringi kutsub 10liikmeline salsa-orkester Cubanisimo Kuubalt. Kohal on ka eestlaste ammune lemmik Haydamaky Ukrainast ning nende suguvennad Taanist – Afenginn. Esindatud on setud, liivlased ja tuvad.

Euroopa üks esimesi maailmamuusika ansambleid Piirpauke on seekord Eestis oma suurima koosseisuga. 32. tegutsemisaasta lõpuks on see paisunud 11liikmeliseks ning saanud vastset “täiendust” Filipiinidelt.

Unustamatud hetked loob maailmakuulus soome ansambel Värttinä – nende lauldud muusikal “Lord Of The Rings” esietendus märtsi lõpul Torontos. Ning kauneimad eesti vokalistid, Liisi Koikson ja Helin-Mari Arder.

Festivali ööpeod toimuvad kõikidel päevadel Café Amigos.

Lisaks toome festivali korraldusse mitmeid Eesti oludes „uusi“ asju, mis jäägu külastajaile avastada, aga publiku rahulolule peaksid need kaasa aitama küll.

Piletiinfo:
päevapilet 125-275 krooni
festivalipass 390-490 krooni
Piletid Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades.

Korraldajad Jazzkaare Sõprade Ühing ning Elwood Muusik toovad maailma koju kätte!

Lisainfo:
Paul Pihlak
Elwood Muusik
GSM 5025700
kontsert@maailmakyla.ee