Maailmaküla festival toob Tartusse tõelise kultuurikatla

12. mai 2007

7.-9. juunini toimub Tartus teine Maailmaküla festival, mis toob Emajõe linna põnevaid muusikuid Iraanist, USAst, Gruusiast, Brasiiliast, Kreekast ja Portugalist.

Möödunud suvel Pirita kloostris edukalt startinud Maailmaküla festival kolib Tartusse. Teise festivali sündmused tuksuvad Athena Keskuses ja Jaani kirikus, pakkudes taas tulevikuvaadet, toetudes tuhandete aastate kogemustele. Kavas on konverents-debatt “Kultuuride kontaktid ja konfliktid”, filmiprogramm, töötoad ja tippmuusikute kontserdid.

Esinevad Eesti Keeled, Stephan Micus (Kreeka), Kärt Johanson ja Robert Jürjendal, Niyaz (Iraan/USA), Tiit Kikas “String theory”, Dona Rosa (Portugal), ansamblite Avenue ja Suprjadki ühisprojekt, Shin EgAri (Gruusia), Sergio Bastos (Brasiilia) ja Raivo Tafenau ansambel, hääle ja taaskasutus-moeetendus “Re Use”. Taas tuleb Tartusse ka väravamäng.

Maailmaküla eesmärk on lähendada erinevaid kultuure ja rahvaid, luua juurde teineteisemõistmist ja sallivust. Korraldajad soovivad anda publikule lisateavet, mis aitab mõista kultuuri- ja kunstifenomene, žanre, tausta, interpreete, nende ambitsioone ja neid innustavaid ning piiravaid tegureid, et veelgi laiendada endi maailmapilti ja anda julgust endaks jäädes teiste kultuuridega seguneda. Hariv, huvitav ning meisterlik kunst erinevate kultuuride emotsionaalsete inimeste osavõtul on selleks parim tee.

Festivali juht Paul Pihlak räägib, et teise festivali eel pole õigustust rääkida traditsioonist. “Meiegi otsime oma kohta, nii vormiliselt kui geograafiliselt. Ainult sisuga on kõik selge: see saab olla ainult parim. Erinevad traditsioonid maailma erinevaist paigust. Helisid aastatuhandete tagant ning tulevikumuusikat. Kultuuride tahtmist eraldi olla ning julgust teistega seguneda. Kõlada, elada, tegutseda ja areneda koos.”