Maceo Parkeri Eesti-kontserdile pääsevad vaid kiiremad

04. november 2005

Novembri lõpus annab Eestis kontserdi saksofonivirtuoos, jazzi- ja funkymeister Maceo Parker. Eksklusiivne kontsert toimub Tallinna lähistel E-Betoonelemendi Harku tehases.

Esmakordselt Eestis astub üles maailma üks hinnatumaid jazzartiste, funkmuusik Maceo Parker. Saksofonivirtuoos ja tema 8-liikmeline bänd annavad Eestis eksklusiivkontserdi 26. novembril E-Betoonelemendi Harku tehases.

Maceo Parkeri Eesti kontsert on ainulaadne mitmeski mõttes. Traditsioonilise kliendiüritusena alguse saanud kontserdid Harku betoonitehases on väljunud algselt plaanitud formaadist ja muutunud omaette elujõuliseks ettevõtmiseks, mis on kogunud tuntust ja põhjustanud kõneainet ka väljaspool üritusel osalenute ringi. Kontsert toimub tavapärase kontsertsaali asemel E-Betoonelemendi Harku tehases – tööstushoone seinte vahel sünnib eriline fluidum, mille tuumaks on tippmuusika, hea seltskond ja eriline atmosfäär.

Kaasakiskuv saab olema ka show ise – Parker ja tema 8-liikmeline bänd pakuvad jazzisõpradele enneolematut pidu, kus passiivseks pealtvaatajaks ei jää keegi. Muusika laveerib James Brown´i 60-ndate aastate soul-i ja George Clintoni 70-ndate freaky-funk-stiili vahel, mis on vürtsitatud hip-hop-i elementidega.

Partneriteks Prince ja teised tipptegijad
Maceo Parker on teinud koostööd pea kõigi olulisemate funk-muusikutega alates James Brownist lõpetades Prince´iga. Tema plaatidel on teinud kaasa folkprimadonna Ani Difranco ning klahvpillimängija James Taylor. Parker on musitseerinud legendidega nagu Ray Charles, Candy Dulfer, Rod Stewart, Dave Matthews Band, Bryan Ferry ning popmuusikaiidolitega De La Soul, Red Hot Chilli Peppers, Deee-Lite ja Prince, keda Parker saatis ka tolle viimase hittplaadi Musicology tuuril.

Arvamusi Maceo Parkerist:
Dave Todoroff: “Olles Parkeri kontserdil, tabad end ühtäkki mõttelt, et taoline elamus ongi üheks põhjuseks, miks elada… Ratsionaalne mõtlemine loovutab koha rütmile, emotsioonidele, liikumisele ja helide nautimisele!”

Anne Erm, Jazzkaar: “Üdini positiivne muusika, mis teeb meeled erksaks ja olemise rõõmsaks. Maceo Parker oma dünaamilise naerva staccato stiiliga, kuhu ta miksib Mingust ja Ray Charlesi, Horace Silverit ja mõnda muudki, on kõige funkylikum saksofonist. Tema seaded oma suurele koosseisule on tihedad ja vaheldusrikkad. See muusika paneb nii kõrvu teritama kui tantsusamme seadma. Pidu nii muusikutele kui ka kuulajatele.”

Downbeat Magazine: “Maceo Parker and the Band – arvatavasti kõige lahendam funkbänd kogu maailmas!!!”

Villu Veski:”Kuulsin Maceo Parkerit 92-ndal Stockholmi AllStars festivalil. Olin bändi värskest kõlast ja erilisest energiast niivõrd haaratud, et tahtsin kohe midagi taolist Eestis teha. Maceo Parkeri muusikast inspireerituna sündis Saxappeal Band, mis oli Eestis väga populaarne.”

Maceo Parker Eestis:
Kontsert 26. novembril algusega kell 20.00, uksed avatakse kell 19.30.
Kontserdile järgneb vastuvõtt hea veini ja suupistetega.
Eribussid väljuvad Sakala keskuse parklast kell 19.00. Kesklinna suunas sõidavad bussid kell 23-24.

Pilet 1500 krooni
Infotelefon 671 2500