Märtsi Muusika kaanepersoon on Valter Ojakäär

04. märts 2008

Märtsis 85. juubelit tähistav Ojakäär räägib ajakirjas talle omasel värvikal moel oma elust, muusikast ning maailmanägemisest.

Märtsikuise Muusika kaanepersoon on kodumaise jazzi grand old man Valter Ojakäär. Märtsis juubelit tähistav maestro, kes pälvis hiljuti riikliku elutööpreemia, räägib talle omasel värvikal moel oma elust, muusikast ning maailmanägemisest.

Jazz on ka mitme kontserdiarvustuse teemaks. Marge Lumisalu kiidab kontserti, kus esinesid Helin-Mari Arder ja Andy Fite, Joosep Sang aplodeerib Roisin Murphyle nind Diana Kiivit leiab uue muusika ning vabade improvisatsioonide seast jazzi kontserdil “Ristumised”.

Muusika ja raadiohääl Tõnu Timm ehk Tõun teeb põhjaliku sissevaate Kataloonia muusikamaailma, Lauri Sommer meenutab Tartu Lasteteatri tegemisi. Reet Marttila tutvustab soome dirigendi Leif Segerstami värvikaid eluseiku.

Nagu alati, on ajakirjas ka kodu- ja välismaised muusikauudised ning ülevaated uutest plaatidest, nagu Kärt Johansoni “Unistadt”, Kelli Uustani “Kuni pöördub tuul” jt.

Info vahendas ajakirja toimetaja Joosep Sang.