Märtsis esineb Tallinnas Cesaria Evora

09. jaanuar 2004

Rohelise Neeme saartelt pärit morna-laulja on kogu maailmas kõrgelt hinnatud. Eestis esineb ta esmakordselt.

Varem on Cesaria Evora (s. 1941) esinenud Riias. Tema esile kerkimine väljaspool Aafrikat toimus alles 1980. aastate lõpus, kui üks prantsuse produtsent viis ta salvestama Pariisi. Sellest hetkest peale on maailmamuusika austajad kogu laias ilmas lummatud madalahäälse Evora liigutavalt melanhoolsest laulustiilist.

Tutvustus kontserdikorraldajatelt:

Korpulentne naisterahvas. Mitte just ‘esimeses’ nooruses. Aafriklanna. Ühesõnaga täiesti “ebastaarilik” välimus. Samas peavad maailma parimad kontserdipaigad suureks auks, kui nende laval esineb Evora.
Kuldplaadid, kontserdid Carnegie Hallis, kontserdi järel tema riietusruumi tormav Madonna, prestiižikad auhinnad, alalõpmatud turneed. Kümme albumit kümne aastaga, korduv kandideerimine Grammy auhinnale, ülemaailmne kuulsus ja väga suured honorarid. Sünnikoht – Mindelo sadamalinn maailma äärel, täpsemalt – ühel Rohelise neeme saarel, Cabo-Verdes, endises Portugali koloonias.
Cesaria Evora pole mitte ainult mornade (sadamaromanss) geniaalne esitaja – ta on saarestiku muusikalise pärandi peamine hoidja. Kordumatu lummav hääletämber, mis on segatud tema lugematute sigarettide ja lemmikkonjaki aroomiga, veidi kähe ja sametine.
Ühel hetkel see haarab Teid kaasa ühe hingepõhjani läbitungiva noodiga ning kannab morna salapärasesse ja läbipaistvasse stiihiasse.

Kontsert toimub 6. märtsil kell 20.00 Estonia kontserdisaalis. Piletid hinnaga 500 ja 700 krooni juba müügil.