Manhattan Transfer on hoos

12. august 2003

Legendaarne ameerika vokaalgrupp annab välja uue plaadi ja tiirutab väsimatult maailma kontserdilavadel.

Hoolimata kuulujuttudest, nagu kavatseks Manhattan Transfer laiali minna ja mitte enam kontserte anda (aga just sellest räägiti eriti innukalt ajal, mil nad mõned aastad tagasi viimati Eestis esinesid), näib maailmakuulus vokaalgrupp olevat pilgeni täidetud tegutsemistahtega.
Äsja sõlmisid nad plaadifirmaga Telarc Records kolmeplaadilise lepingu. Grupi esimene väljalase nende jaoks uue plaadimärgi all on kontsertplaat “Couldn’t Be Hotter”, mis on Manhattan Transferilt taas kontsertplaat pärast seitsmeaastast vaheaega. Isegi kuupäev on juba teada – 23. september.
Iänavune on Manhattan Transferi liikmetele olnud sooloplaatide ilmutamise aasta. Cheryl Bentyne’i sooloplaat “Moonlight Serenade” ilmus 23. juunil ja sisaldas igihaljaid laule Suurest Ameerika Lauluraamatust. Alan Pauli esimene sooloalbum ilmus aga sel kevadel ja kandis pealkirja “Another Place And Time”. Janis Siegeli “Friday Night Special” nägi ilmavalgust 22. aprillil ja sellel lõi kaasa ka tunamullusel Jazzkaarel hiilanud Hammond-oreli virtuoos Joey deFrancesco.
Augustis laulab Manhattan Transfer kontserte Ameerikas, oktoobris ootab ees turnee Aasia riikides, Uus-Meremaal ja Austraalias, Novembris jõuavad nad Jaapanisse ning aasta lõpetavad taas kontserdid USA-s.