Maria Faust: “Minu habe on saksofon”

24. august 2008

Eesti Ekspressi kultuurilisas Areen andis intervjuu Taanis kanda kinnitanud Saaremaalt pärit saksofonist Maria Faust, kes andis äsja välja oma esikplaadi.

Mele Pesti tutvustab Maria Fausti, kes andis juulis Taanis välja omanimelise bändi uhke avangardjatsplaadi “Bitchslap Boogie”. Artikkel ilmus Eesti Ekspressi kultuurilisas Areen 14. augustil.

Kui Nietzsche kirjutas: “Sa lähed naise juurde? Ära unusta piitsa!”, siis ei olnud ta mingil juhul sinuga kohtunud, sest ta oleks selle ümber sõnastanud: “Ära unusta kaitsekiivrit!”” ütles tänaseks juba nädala Mariaga abielus olnud Taani kontrabassimängija Adam Pultz Melbye pulmakõnes.

Viimased kuus aastat Taanis elanud saksofonisti Maria Faustiga kokku puutudes saad kohe aru, miks ta nii ütles. Särtsuv, kartmatu, vali, kui vaja ropp, aga alati soe ja võluv – see paistab kohe välja. Andekas, originaalne, meeletu töövõimega – see selgub siis, kui kuulata värsket plaati ja selgitusi, kuidas ta nii tugeva debüüdini jõudis.

Käsutada seitse päeva nädalas seitset poissi – ja mitte suvalisi tüüpe, vaid Taani noorema põlve säravamaid jatsinstrumentaliste – võõral maal, kuhu ta alles kuus aastat tagasi sõnagi keelt oskamata, hambaharja ja saksofoniga läks, selleks on vaja midagi enamat kui lihtsalt kanget saare naist.

Ja Maria polegi tavaline. Ta võiks olla ehk kohalik Libahundi-Tiina – tõmmu ja iseteadlik tšikk, kellele külarahvas nii ja naa vaatab. Aga vaatamata küll ei jäta.

“Viimastel Eesti kontsertidel tulid saalid paksult täis, aga mul on vahel tunne, et mind vaadatakse nagu habemega naist. Minu habe on saksofon,” muigab Maria.

Loe edasi Areenist.