Marju Kuut rõõmustas Mare Väljataga kvinteti kontserdi üle

14. detsember 2006

Mare, selle bändi hing, oled väga tubli ja uskumatu, et oled võtnud ette sellise bändi kooshoidmise, kiidab Marju Marynel Kuut Mare Väljataga kvinteti kontserti 6. detsembril Cafe Amigos.

6. detsember 19.00 Café Amigos
Mare Väljataga vokaalkvintett koosseisus Kaire Vilgats, Dagmar Oja, Jelena Juzvik, Mare Väljataga, Jakko Maltis
.

Oma kontserdimuljeid vahendab jazzkaar.ee lugejatega Marju Marynel Kuut.

Ei kujuta ette, kas kogu publik oli selliseks lauluks ettevalmistatud?
Mina küll mitte!
Olen ju Kairet kuulnud nii ja teisiti. Maret ennast rohkem isegi prantsuse lauludega ja sedagi kunagi ammu. Jakkot laevadel ja Dagmar ning Jelena olid teada lahedad backilauljad… Ma kahjuks pole neid kunagi sellises kosseisus enne näinud ega kuulnud, seetõttu oli mulle tänane õhtu täielikuks üllatuseks!
Selline kooskõla! Sellised arranzheeringud! Selline esitus! Sellised elavad siin!

Tänu sellele, et kõik liikmed valdavad ka muid stiile, on neil kerge luua kaasaegne kõla, rikkumata sellega “the real jazz-arrangements”, mis on eriti meeldiv. Neil kõigil on ju väga erinevad ja ilusad hääled, mis annabki väga hea värvi kooslauluks!

Mulle väga meeldis, et kõrgeim hääl ansamblis ei olnud eestipäraselt tavaline kile ehk nii, nagu meil ikka, vaid oli just väga paitav-sametine ega tükkinud ansamblist välja, see andis juba viis punkti juurde!

Kuna kõik viis olid ka soleerijad, ehk igal oli ka oma laul, kus teised olid läbipõimitud arranzheeringus soleerija saateks, siis sai ka kõigi lauljate isikupärast häält eraldi nautida.

Mind väga üllatas Jakko soolo, mis oli ainuke soulikas lugu õhtul, kuid samas jazzilikult lahendatud saatepartii ülejäänud neliku poolt. Ma poleks kunagi uskunud, et Jakko on selliseks maneeriks võimeline, nagu ta täna Amigos! See oli nii ilus ja võimas (mitte kõvasti laulmise poolest, vaid selle väljalaulmise mõju poolest), et mul tulid pisarad silma (mida mul muidu kunagi ei tule). Selles laulmises oli nii palju üllatusi! Väga lahedalt laulis ta ka ansamblis bassi partiisid!

Mare poolt väikesed, vaiksed vaherepliigid ja ka mälestused Amigost, kui kunagisest “Viru” varieteest ja tema enda etteastetest seal.

Kaire vokaal käib muidugi koos üle-kere kaasaelamisega, mis on nii ilmekas! Teised olid rohkem vaoshoitud, kuid kõlasid kõik nii hästi, et mina paigutaks antud vokaalkvinteti selle Jõulujazzi peaesinejaks (sõna otseses mõttes)! See bänd väärib Jazz´i nime! Poleks ma täna läinud kontserdile, oleksin endiselt teadmatuses ehk ka eelarvamustes olnud…

Ei saa märkimata jätta heli, mis andiski võimaluse seda kõike selliselt nautida. Kohale oli kutsutud Oleg Narvast, kes nägi välja nagu muusikud L.A.-st, kes tegi ka suurepärast tööd! Mina pole siin maal kohalike poolt sellist heli kuulnud, kus igal solistil oli tema õige hääleomadus välja trimmitud ja kõik kokkuvõttes kõlas nagu parimal plaadil!

See, mida täna nägin-kuulsin, oli nii hea(!!!), et mul tekkis enda suhtes tõsine küsimus, – miks mina pole Eestis kunagi juhtunud selliste, andekate ja musikaalsete lauljate peale, kellega sellist koostööd teha, vaid mul on alatasa sellised, keda peab iga noodi võtmist õpetama nii palju, et lõpuks oled ise täiesti kulunud ja sealt ka tulemused.

Mare, selle bändi hing, oled väga tubli ja uskumatu, et oled võtnud ette sellise bändi kooshoidmise! Ma ei võrdleks teid ühegi teise, samasuguse bändiga maailmas, mis on just tore, sest te ei imiteeri häältega kedagi ja ka mitte oma lemmikute, samalaadsete vokaalansamblite kõla, vaid esitate muusikat nii,nagu see teil momendil tuleb. Stiili puhtus on võrratu!

Õnne, jõudu-jäksu ja ettevõtmist tulevikuks!

Imetledes,
marju marynel kuut