Marju Marynel Kuut soovib, et publik tunneks end vabalt

03. oktoober 2006

7. oktoobril kl 18 astub Kumu auditooriumi lavale Marju Marynel Kuut uue kavaga „Armastuse lugu”. Liis Kängsepp küsitles lauljatari sel puhul.

Sel laupäeval, 7. oktoobril kl 18 astub lavale Marju Marynel Kuut uue kavaga „Armastuse lugu”. kontserdil teevad kaasa Kaire Vilgats, Linnar Priimägi, Erkki Otsmann, Noobel Nelik, Hain Hõlpus, Raul Vaigla, Marko Naissoo, Ain Varts jt.

Liis Kängsepp küsitles lauljatari.

Räägi täpsemalt, mis projektiga on tegemist?
Ausalt öeldes on projekt jätkuks sellele, mida üritasin kavadel Mustpeade Majas läbi viia. Sarja nimi oli toona Jazz-Bossa. Nimetasin seda eksperimentaalkontserdiks, kus oli alati erinev külaline, kellega ma polnud veel koos musitseeritud. See, mis tekkis, oli väga huvitav eelkõige meile endile. Kuid see on ka tõde, et kui lavalolijatel on hea olla, on mõnus ka publikul, kes on lavalolijatega juba pea ühte sulanud.

Kuidas iseloomustaksid sel Kumu kontserdil esinejaid? Said kõigiga hästi kaubale?
Ma tean, et Kaire Vilgats ja Erkki Otsmann on meili teel kinnitanud oma nõusolekut projektis osaleda. Valisin Kaire, kuna ta on jazziga seotud. Erkki laulab prantsuse keeles ja ka mul on üks laul prantsuse keeles – seega tuli idee, et laulame ühe laulu koos, kus mina kasutan eesti, tema aga prantsuse keelt. See kõlab küll huvitavalt, sest Erkkil on väga eriline hääl.
Linnar Priimägi esinemine on alati üllatuseks ja las see jääbki kontserdi külastajale nautimiseks.

Kas tegemist on ühekordse projektiga või on plaanis sari?
Kui ma kontserti korraldama hakkasin, mõtlesin ka sarja peale, kuid teen asja siiski puhta üksinda ja rahaline olukord hakkas hirmutama. Kontserdi tegemine eeldab ruumi, võimenduse-valguse rentimist ning saali renti tahetakse tavaliselt nädal enne kontserti kätte saada. Need summad pole mingi naljaasi ja seda raha pole mul kusagilt võtta.
Oleks tore olnud ka Pärnus ja Tartus selle kavaga esineda, kuid lihtsalt ilma sponsorita on seda väga raske teha. Õige reklaam maksab ikka päris kenasti ja siis on ka rahvas teavitatud. Mul endal aga seda raha pole. Peaaegu alati on nii, et kui kontsert läbi, siis inimesed ütlevad:„Oi, kuulsin, et oli lahe kontsert, kuid kus seda reklaamiti?”

Kuidas viimase plaadi müük on läinud?
Arvan, et selle aeg alles tuleb, kuna seda pole eriti tutvustatud, kuid seal on küllalt erinevaid lugusid. Ka mu esimene ja viimane omalooming on peal. Lisaks kõik muu lahe nagu näiteks see Jaapani hällilaul jaapanlaste maneeris ja ilus duett „Õnnest joobunud” Jaak Joalaga. Selle olemasolu ma ei mäletagi. Raadios lastakse kogu aeg Silvi Vraidi varianti, mis on lindistatud pärast minu emigreerumist. Minu laulud – ka teistega koos laulduna – keelati ju kõik ära. Seal on ka nii mõnigi MERLi laul, mida kusagil mujal pole.

Jõuluks uut plaati ei plaani teha?
Mida kõike ma pärast Kumu kontserti tegema hakkan, näen alles pärast 7. oktoobrit. Praegu olen nagu orav rattas selle korraldamisega, lisaks veel muud esinemised. Ehkki mulle see sõna “esinema” ei meeldi, tahan, et inimesed laval ja saalis sulaks ühte. Nii tunneme kõik ennast vabalt ja veedame koos ka laheda õhtupooliku.
Kumu kontsert hakkab ju kell 18 ja lõppeb juba kell 20. Igatahes oleks selle kontserdi sõnum: hooligem ja armastagem rohkem kõiki ja kõike elavat meie ümber, sest sellest oleneb meie oma elu.