Mats Õun avas muusikafotode näituse

05. detsember 2008

Aasta lõpuni on Jõhvi kontserdimajas avatud Mats Õuna fotonäitus, kus eksponeeritakse üle 200 Eestis toimunud kontsertidel jäädvustatud hetke.

Jõhvi Kontserdimajas saab aasta lõpuni vaadata Mats Õuna fotonäitust “Kuulamata kontserdid 2”. Tegemist on seni suurima muusikuid eksponeeriva fotonäitusega Eestis. Mats Õun on aastaid teinud koostööd ka Jazzkaarega ning tema fotosid saab vaadata jazzkaar.ee fotogaleriides.

“Kuulamata kontserdid 2” kattub osaliselt Viru keskuse Laseringis, Tartu NG Ferrodrumis, Rock Cafes ja Viljandi Kunstisaalis sel aastal toimunud ulatuslike fotoväljapanekutega Eestis esinenud jazz-, rock- ja folkmuusikutest-kollektiividest.

Vanimad pildid on aastast 2005, värskeimad sündinud tänavu hilissügisel. Kõigi piltide ühine nimetaja – iga hetke jäädvustamise ajal on kõlanud muusika. Kuulamata on aga need kontserdid seetõttu, et pildistamisele keskendudes kostavad helid otsekui läbi summutava filtri. Nii ongi need kontserdid mingis osas kaduma läinud.

Näitusel on eksponeeritud rohkem kui 200 suureformaadilist väljaprinti.

Mats Õun (s 1964) on diplomeeritud tearikunstnik (EKA 1992), teinud-teeb ka keraamikat, filmikunstniku-, pedagoogi-, raadio-, trükiettevalmistuse-, programmijuhi- ja ajalehetööd. Hetkel töötab Õun tootedisainerina.

Fotograafia on hobi, mis ühel hetkel loodetavasti saab erialaks. Õun on teinud keraamika ja kujutava kunsti vallas personaalnäitusi, osalenud grupi- ja ülevaatenäitustel ning kujundanud etendusi mitmetes Eesti teatrites. Ta on melomaniakk – jazz, progerokk, eriti 60-70te rocki-, folgi ja biidi klassika kuulub tema igapäevaellu.