Megan Quartet esitleb Juuksuris plaati

03. märts 2009

5. märtsil ilmub instrumentaal-fusion-jazzrock-koosluselt Megan kolmas album.

Neljapäeval, 5. märtsil kell 21 esitleb instrumentaal-fusion-jazzrock-kooslus Megan Quartet vanalinna lokaalis Juuksur (Vaimu 1) oma kolmandat albumit „Väljasõit rohelisse“. Sissepääsuõiguse saab lunastada 50 krooni eest.

2008. aasta detsembris tehasepressi alt pääsenud „Väljasõit rohelisse“ on MKDK Recordsi 25. (!) väljalase ning Megan Quarteti esimene stuudiosessioone sisaldav plaat – koosseisu varasemad väljaanded „Katus“ (2000) ja „Are You Insured?“ (2003) koosnesid kontsertsalvestustest. Plaadiesitluskontsert tõotab aga pigem maanilist improtulevärki, kuivõrd mehed kohtusid laval viimati 2003. aasta kevadel.

„Plaadile on pressitud muusika, mis on olude sunnil kirjutatud aastatel 1992–1997, esitatud 1997–2002, salvestatud 1997–1998 ja miksitud 2002–2008, ehk tegemist on plaadiga, mille valmimisprotsess oli ülipikk – üle kümne aasta,“ selgitab Megan Quarteti juhtfiguur Tarvo Kaspar Toome. „Ilmselt annab sellele muusikale ning tehtud tööle põhjenduse ja konteksti seesama aeg – aeg, tänu millele see plaat ei tahtnud kunagi valmis saada…“

Megan Quarteti nime kannab 1997. aasta kevadel Tallinnas muusiku ja helilooja Tarvo Kaspar Toome moodustatud fusion-jazzrock-grupp. Bändi eesmärk on luua ja esitada nüüdisaegset instrumentaalmuusikat, mis ühendab endas nii rocki, klassikalise, minimalistliku, psühhedeelse, alternatiivse kui ka jazzmuusika elemente. Megan Quarteti otsene eelkäija oli ansambel Meggan – tõenäoliselt vanim 1990. aastate alguses alustanud uues proge- ja jazzrocki laines alustanud Eesti fusionbändidest.

Megan Quartet on:
Tarvo Kaspar Toome – klahvpillid, kitarr, muusika, programmeerimine, seaded
Aulis Nemvalts – saksofon
Mihkel Mälgand – bass
Rauno Rebane – löökriistad