Mehldau ja Sosa Carnegie Hallis

11. september 2003

Brad Mehldau Trio, mis avas tänavuse Jazzkaare, mängib 21. septembril New Yorgi Carnegie Hallis.

Trio kontsert toimub 12. kuni 28. septembrini toimuva festivali raames, millega tähistatakse Zankel Halli avamist. Festivali avapäeva esineja ja ühtlasi saali avamise tähistamise päeva üks tähti on Jazzkaarelt samuti tuttav Omar Sosa. Teised festivalil üles astuvad esinejad on pianist Kenny Barroni ansambel (Stefon Harris – vibrafon, Anne Drummond – flööt, Kiyoshi Kitagawa – bass, Kim Thompson – trummid), Meredith Monki grupp, Youssou N’Dour, The Orchestra of Fès, Sacred Voices Ensemble jt.
Ajaleht New York Times, mida Ameerikas peetakse kõige mõjukamaks päevaleheks, on festivali jõudnud juba ristida “Uue undergroundi kogunemispaigaks”.
Carnegie Halli peasaal kannab Isaac Sterni nime ja seal on üle 2800 istekoha. Väike saal on Weill Recital Hall ja seal on istmeid 268. Uus saal on 644 istekohaga ja seal saab korraldda nii sümfoonikontserte kui ka jazziartistide ja maailmamuusika esitajate etteasteid.
Zankel Hall sai oma nime Judy ja Arthur Zankeli järgi, kelle idee oli taoline saal ehitada Carnegie Halli keldrisse, kus ammu enne seda oli kino.
Brad Mehldau trio Brad Mehldau – klaver, Larry Grenadier – bass, Jorge Rossy – trummid) teeb oktoobri lõpus (28.10 – 2.11.) New Yorgi klubis Village Vanguard “Art Of The Trio” nädala, kus esineb kõik õhtud järjest.