Mihkel Kleisilt näitus ja sooloplaat

26. august 2003

Luarvik Luarviku tugisammas avab neljapäeval Eesti Kunstiakadeemias näituse ja esitleb sooloplaati.

Pööraselt ja kujutlusvõime piire ületavalt tulnukas Luarvik Luarviku nime kandvas bändis endale nime teinud Mihkel Kleis (1977) avab neljapäeval 28. augustil Eesti Kunstiakadeemia Galeriis oma videode ja assamblaažide personaalnäituse “Minu võitlus”. Näitus jääb seal avatuks kuni 6. novembrini.
Samaaegselt näituse avamisega ehk kell 18.00 toimub sealsamas ka Mihkel Kleisi debüütplaadi “Võitlus tule pärast / Visiit Minotaurusele” esitlus. Esineb ansambel EDASI (M. Kleis, J. Nuutre, M. Karu).
Reedel, 29. augustil kell 18:00 esineb Eesti Kunstiakadeemia fuajees ansambel LUARVIK LUARVIK ( M. Kleis, A. Lõo, J. Miimeister). Mõlemad kontserdid on huvilistele tasuta.

Alljärgnevalt jagab Mihkel Kleis mõned selgitavad sõnad oma näituse ja iseenda kohta:
“Käesoleval näitusel eksponeeritud tööde läbivaks teemaks (või mis iganes) on nihilistlik suhtumine ühiskonnas vaikiva kokkuleppena kehtivatesse kõikvõimalikesse (ka üksteisele vastanduvatesse) moraali, eetika ja ilu normidesse, mis piiravad, aga ühtlasi annavad ka alust loomeprotsessidele. Eelistan jätkuvalt popkunstile ja mustrimaalile omast kirevat ja toorelt plakatlikku värvigammat ning selgeltmõistetavat otsekohest kujundikeelt. Inspiratsiooni olen saanud juhuslikest mõttevälgatustest, mis on tekkinud lihtsalt jälgides igapäevast elu ja tabades helgetel momentidel selle absurdi ja meelevaldsust. Nimetan oma loomingut naiivseks protestikunstiks. Olen lõpetanud bakalaureuseõppe EKA tekstiili erialal ja olen magistriõppes EKA interdistsiplinaarsete kunstide osakonnas.”