Miles Griffith pühendab laulu Ray Charles´ile

15. juuni 2004

Jazzi laulvad mehed neljast ilmakaarest saavad kokku kolmapäeval 16. juunil kell 19 “Estonia” kontserdisaali laval.

New Yorgi laulja-helilooja Miles Griffith, kes koos Ewert Sundja, Sergei Manukjani ja Intars Busulisega esineb 16. juunil kontserdil “Jazzis ainult mehed”, pühendab Ray Charlesi mälestusele loo “Georgia in My Mind”. Ka Sergei Manukjanile on südamelähedane Ray Charlesi muusika ja ta laulab legendaarse muusiku mälestuseks.

Miles Griffith vastas Jazzkaare küsimustele.

Kuidas on sind ja USA noori lauljaid mõjustanud Ray Charles? 1998. aastal esinesin Türgis jazzifestivalil “Parlament” ansambliga Groove a la Turca. Meie alustasime Ray Charlesi kontserti. Sellest on välja antud ka Live heliplaat. Rayga oli väga meeldiv suhelda, ta oli väga südamlik ja lihtne.
Kahtlemata on ta legend, keda teavad ja tunnevad ka noored ja keda ei unustata kunagi. Eelseisval kontserdil pühendan talle Hoagy Carmichaeli loo “Georgia in My Mind”, mis kõlas pea alati Ray kontsertidel.

Viibid palju Euroopas. Kus esined praeguse turnee raames?
Esinesin Viinis ja Lintzis ning pärast Tallinnat laulan Peterburis, Varssavis ja Krakovis.

Sul on oma bänd Poolas, Ungaris ja Itaalias ning nendega oled esinenud pea kogu Euroopas. Tegid proovi Jürmo Eespere, Raul Vaigla ja Tanel Rubeniga. Kuidas hindad Eesti muusikuid?
Raulil on väga hea tunnetus, Tanel svingib hästi ja on väga professionaalne trummar. Jürmo on suurepärane pianist ja hoiab silma peal, et kõik harmooniad oleks täpsed. Neil on piisavalt kogemusi, nendega juba hätta ei jää.

Kontserdil esitab Miles Griffith ballaade, jazziklassikat, funki- ja calypsorütme.