Molde Jazz koondas Norra ja USA jazzi koorekihi

28. juuli 2006

17.-22. juulil peeti idüllilises fjordideäärses Norra väikelinnas Moldes 46. korda jazzifestivali, mis muutis linna ööpäevaringselt elavaks jazzikülaks. Festivali esindusartist oli saksofonist Joshua Redman. Vaata ka fotogaleriid ning loe kokkuvõtteid.

Molde Jazzi meeleolud. Molde Jazz: Norral on üheks juulinädalaks jazzipealinn

Muusikavalikust. Molde Jazz: Euroopa vanim ja muusikaliselt kirju

Auhinnad. Molde Jazz tunnustab noori muusikuid ja jazzientusiaste

Molde Jazz 2006 fotogalerii

17.-22. juulil peeti idüllilises fjordideäärses Norra väikelinnas Moldes 46. korda jazzifestivali, mis muutis linna ööpäevaringselt elavaks jazzikülaks. Üle 40 000 kuulaja sai osa kokku 14 kontserdipaigas kõlanud muusikast.

McCoy Tyner, Hank Jones, Take 6, Trio Beyond, Jon Hassell, Marilyn Mazur, Trondheim Jazzorkester ja Bugge Wesseltoft on vaid kild suurepärastest esinejatest. Stilistiliselt jagus pärleid nii avangardsete toonide kui popjazzi austajatele. Festivali esindusartist oli San Franciscos elav saksofonist Joshua Redman, kes andis 4 kontserti erineva koosseisuga, sh ka soolokontserdi Molde toomkirikus. USAd esindas kümmekond koosseisu.

Publikurekordi lõi Sting, kelle kontserti kuulas ehedas metsakeskkonnas asuvas vabaõhumuuseumis vähemalt 9000 inimest.

Festivali raames toimus mitu esiettekannet ning laval kohtusid muusikud, kes igapäevaselt koos ei mängi. Trondheimi Jazzorkestri ja Joshua Redmani koostöös kuuldi esmakordselt norra noore helilooja Eirik Hegdali variatsiooniderohket muusikat, mis oli inspireeritud Sun Rast. Festivali lõpetas Molde toomkirikus vokaalgrupi Trondheim Voices ja keelpilliorkestri Trondheim Solisten kontsert, kus kõlas esmakordselt Terje Börklundi helge ja kaasaegse helipildiga sakraalteos “Norra Sanctus”. Kontserdil osalesid Eestiski tuntud trompetist Arve Henriksen ning kitarrist Stian Westerhus.

25. juubelit tähistas Brass Brothers, kelle suurejooneline show koos Marilyn Mazuri löökpilligrupiga Percussion Paradise tahtis tänu publiku vaimustusele tõsta katuse tuhandekohaliselt kontserdisaalilt.

Festivali raames toimus noorte jazzbändide konkurss. Võitjaks valiti elektroonikaga eksperimenteeriv julge improviseerija kuulsusega trio Puma, keda auhinnana ootab ees festivalituur Norras, klubiesinemised ja salvestusvõimalus.

Peatselt jazzkaar.ee´s intervjuu festivali Artist in Residence´i Joshua Redmaniga, kelle juhitud SF Jazz Collective´i hindasid maailma jazzikriitikud augustis ilmuva DownBeati 2006. aasta edetabelis “Tõusva tähe” kategoorias parimaks.