Monty Alexander esineb oktoobris Eestis

01. august 2005

5.-7. oktoobrini Tartus Vanemuise kontserdimajas toimuva dzhässifestivali Rainbowjazzi peaesinejaks on USA pianist Monty Alexander. Külalisi tuleb ka Soomest, Saksamaalt ja Venemaalt.

5.-7. oktoobrini toimub Tartus kolmandat aastat järjest rahvusvaheline dzhässifestival Rainbowjazz, mille peaesinejaks on USA pianist Monty Alexander trioga. Festivali kunstiline juht on Lembit Saarsalu. Kuigi festivali pealiiniks on standardjazz, võimaldab värvikirev muusikakaar endasse mahutada erinevaid jazzmuusika stiile.

Head jazzi jagub kolme õhtusse. Festivali avapäev 5. oktoober kulgeb noorte jazzmuusikute konkursi tähe all. Parimad valitakse ansambli, vokalisti ja instrumentalisti kategoorias. Konkursile on oodatud osalema noored jazzmuusika kollektiivid ja solistid. Vanuse ülempiiriks on 25 eluaastat, mis ei kehti solisti saateansambli liikmetele. Auhindadeks on rahaline preemia, avaliku kontserdi korraldamine Eesti Kontserdi poolt, tasuta külastus Eesti Kontserdi poolt korraldatud kontsertidele hooajal 2005/2006. Parimad saavad esineda juba käesoleva aasta RainbowJazzil.

Neljapäeva 6. oktoobri maratonkontserdil on kuulaja ees esinduslik rivi nii kodumaiseid kui väliskollektiive: vokaalansambel A Capella Express Venemaalt, ansambel Jazzromances Saksamaalt, Vilniuse Junior Bigband. Eestist musitseerib Tiit Pauluse juhitud 2+2=5 ning kooslus “Barokk ja bluus”, milles osalevad Neeme Punder flöödil, Risto Laur klaveril, Mati Lukk kontrabassil ja Vambola Krigul löökpillidel.

Reedel 7. oktoobril kulmineerub festival väärikaima külalise, legendaarse Monty Alexanderi esinemisega. Tema trio koosseisu kuulub Hassan A Shakur kontrabassil ja Frits Landesbergen löökpillidel. Kava lubab ka põnevaid hetki Soome muusikutelt Heikki Sarmanto kvintetilt. Eestit esindab sel õhtul Lembit Saarsalu kvartett ning pianist Sven Kullerkupp.

Festivali üksikpiletid maksavad 50-200 krooni, festivalipass 3 päevaks maksab 300 krooni. Sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 175 krooni. Pileteid saab osta alates 15. augustist Eesti Kontserdi kassadest.

Lisainfo noorte jazzmuusikute konkursist:
Merle Kollom
RainbowJazz festivali produtsent
Vanemuise Kontserdimaja, Vanemuise 6, 51003 Tartu
Tel 52 169 96