Moskva saksofoniäss annab Eestis kaks kontserti

17. november 2007

23. ja 24. novembri õhtul esineb no99 jazziklubis Aleksei Kruglovi kvartett, millest tõotab kujuneda jazziklubi tänavune tippsündmus.

23. ja 24. novembri õhtul esineb no99 jazziklubis Moskvast pärit saksofonisti Aleksei Kruglovi kvartett Kruglõi Band, mis tõotab kujuneda jazziklubi tänavune tippsündmus.

Aleksei Kruglov (s. 1979) on Moskva ja vene jazzi üks eredamaid noori tähti, kes on võitnud arvukalt auhindu paljudel rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on lõpetanud Moskva Gnessinite nim. Muusikaakadeemia ning täiendanud ennast Kalifornias Dave Brubecki Instituudis.

Virtuoossusele pillimängule lisaks on Kruglov põneva mõttemaailmaga kunstnik, kes muuhulgas tihti otsib muusika ja improvisatsiooni seoseid luulega. Kruglovi kvarteti repertuaari kuuluvad näiteks muusikalisliteratuursed kavad Pushkini, Lermontovi, Jessenini, Majakovski, Võssotski, Bloki, Tsvetajeva, Tsoi ja teiste luuletustele.

Aleksei Kruglov on koos esinenud teiste hulgas Gary Bartzi, Mike Ellise, Vladimir Tchekassini, Igor Brili, Arkadi Shilkoperi, Igor Butmani ja Daniil Krameriga. Samuti on ta olnud solistiks Oleg Lundströmi bigbändis.

Aleksei Kruglovi kvartett Kruglõi Band
23. ja 24. novembril kell 21.30 no99 jazzklubis

Koosseis:
Aleksei Kruglov – saksofonid
Renat Gataullin – klaver
Artjom Fedotov – kontrabass
Dmitri Tolotchkov – trummid