Moskvas toimub vene jazzi festival

26. märts 2004

Sellela kui Venemaa pealinnas toimuvad festivalid ja jazziüritused püüavad kõik olla rahvusvahelised, algatas vene heliloojate liit omamaise jazz festivali.

Sel nädalavahetusel, 26.-28. märtsini toimub Moskvas esimest korda jazzifestival All Jazz Stars, mis on eranditult pühendatud vene jazzile.
Ürituse eestvedajaks on Venemaa Heliloojate Liit, mille juures tegutseb jazzisektsioon. Pärast Juri Saulski surma juhatab seda sekstsiooni teine vene jazzi suurkuju Anatoli Kroll. Tema on ka uue festivali kunstiline juht. Festival ise toimub Heliloojate Liidu Majas.
Krolli sõnul peab ta hädavajalikuks, et rohkem tähelepanu osutataks just omamaisele jazziloomingule ja -muusikutele. Selles mõttes jätkab ta Saulski liini, kes püüdis teha kõik, et jazzmuusika oleks võimalikult laialt tuntud ja masside seas populaarne.
Uuel festivalil musitseerib 15 orkestrit ja kollektiivi. Nende seas Oleg Lundströmi bigbänd, Igor Butmani suur jazzbänd ja mitu noortest muusikutest koosnevat orkestrit. Esinejate seas on lisaks Igor Brillile, German Lukjanovile, Aleksei Kozlovoile ja teistele ka meile tuttav Sergei Manukjan.