Mul meeles veel

29. september 2006

Õhtu Valgre lauludega
Yvetta Raid-Uustalu &
Lembit Saarsalu ansambel
4.oktoober 20.00 BonBon Jazz Lounge

Õhtu Valgre lauludega
Yvetta Raid-Uustalu &
Lembit Saarsalu ansambel
4.oktoober 20.00 BonBon Jazz Lounge

7. oktoobril möödub 93 aastat Raimond Valgre sünnist. Juba ammu räägitakse temast kui legendist ja ta muusika on sügavalt südameis nii vanaemadel, lastel kui lastelastel. Valgre lühikesest ja värvikast elust on palju kirjutatud, seda on lavastatud ja filmitud. Tema laulud kõlavad aga üha uutes esitusvariantides, sest Valgre laulupärand on kõrge kullaprooviga.

Valter Ojakäär on kirjutanud:
“Valgre laulud on nagu helidesse valatud päevik, mis peegeldab helilooja tundeid ja mõtteid. Siin on lapsena emalt kuuldud muinasjutt Sinilinnust, esimese armastusega seotud unelmad, kiindumus muusikasse, sunniviisil selgatõmmatud hall sõdurisinel, lootus jõuda peagi tagasi sinna, kuhu olid jäänud elu kauneimad aastad…”

Yvetta Raid-Uustalu on oma kavva võtnud Valgre kaunimad meloodiad. Paari aasta eest on ta ühe ringi nende lauludega juba Eestimaale peale teinud. Samade partneritega ehk Lembit Saarsalu kvartetiga esineb ta ka Jazzkaare Sügishooaja kontserdil. Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Toivo Unt ja Aivar Vassiljev on mainekad Eesti muusikud, kes tutvustamist ei vaja. Yvetta Raid-Uustalu on on õppinud klassikalist klaverit, Muusikaakadeemia lõpetas ta 2001. aastal. Laulmine ja jazz on teda alati huvitanud. 1993. aastal pälvis ta 3. koha televisioonikonkursil “2 Takti ette”. Ta on töötanud Jaapanis, Norras ja Soomes. Praegu töötab ta klaveriõpetajana Nõmme Muusikakoolis ja esineb aeg-ajalt lauljana.

Piletid 150.- ja 100.- (tudeng, pensionär) on müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades.