Naissoo loomingukonkursi võitis Dagne Eskor

29. märts 2006

19. märtsil toimus G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis 22. korda traditsiooniline Uno Naissoole pühendatud noorte heloloomingu võistlus, mille parimaks tunnistati Dagne Eskor.

G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolil on kujunenud traditsiooniks tähistada maestro Uno Naissoo (25. III 1928 Viljandi – 5. I 1980 Tallinn) sünniaastapäeva temanimelise noortele heliloojatele mõeldud loominguvõistlusega. Seekordne juba 22. noorte loominguvõistlus toimus 19. märtsil Otsakooli saalis.

Finaali pääses 11 pala, mis sõeluti välja demodena konkursile esitatud töödest.

Kontserdi avalöögi võttis endale 2005. a konkursi võitja Julia Anstal oma ansambliga. Flötist-heliloojat Anstali sai kuulata õhtu jooksul ka kahes tänavuses võistlustöös.

Konkursil astusid üles mitmed erinevad kooseisud – duetist suure ansamblini. Meeldivalt päikselise ja hommikumaade kõlavärviga kostus Silver Sepp oma bändi ja looga “Päike tuli mind äratama”.
Põhjamaisest talvest akna taga maalis pildi lugu “Lume pimestav, piinavalt puhas”, mille esitasid Evelin Seppar – klaver ja Merit Lust – laul.
Energiline ning hetkel täiesti omanäoline Eestis oli meesvokaalkvintett Uku Suviste juhendamisel (Uku Suviste, Mikk Saar, Sergei Solovjov, Raimondo Laikre, James Wertes) kes esitas Suviste enda kirjutatud ja häältele seatud loo “Should I”.
Meisterliku instrumentalistina säras konkurss-kontserdil pianist Holger Marjamaa, kelle oli oma lugudesse “Life’s Good” ja “Near and Far” kaasanud Julia Anstal.

Paituse kõrvale tegid bassistid Peedu Kass ja autor Kaarel Liiv looga “15 magusat shokolaadi”.
Nostalgiahõnguliselt kõlas Elizabeth Paaveli ja Kärt Alango viiuli-klaveri-laulu-duett “Ajavoogude keerises”.

Pop-zhanri esindajateks olid Jakko Maltis ja Jorma Puusaag Maltise lauluga “Saladus”.
Huvitavalt ja “üldsegi mitte mõttetult” kõlas Kadri Voorand oma loo ja meisterliku vokaaliga tema enda kirjutatud palas “Nonsense”.

Kevade alguse ootusärevuses heldis publik Maret Alango lugu “Päikse viimne kiir” kuulates. Klaveril mängis ja laulis autor ise, kaastegevad Ilona Ernes – laul ja Priit Jääger – kitarr.

Õhtu jooksul sai publik ja zhürii kuulata vaid ühte lugu kaks korda, see oli Dagne Eskori võidutöö “Some Nights (Think About You)”. Eskori loodud teose tarvis oli laval ka kõige suurem kollektiiv, mille võtmefiguuriks oli kindlasti Sofia Rubina. Seni, kuni zhürii oma otsuseid tegi sai publik osa Otsakooli Big Bandi väikesest kontserdist. Muuhulgas tuli selle orkestri esituses esmaettekandele U. Naissoo “Fantaasia”.

Zürii, koosseisus Raul Sööt, Raivo Sersant, Helin-Mari Arder, Riina Rõõmus, Vladimir Võssotski, otsustas järgmist:

I KOHT DAGNE ESKOR “SOME NIGHTS (THINK ABOUT YOU)”
Dagne Eskor – altsaksofon; Sofia Rubina – laul; Viktoria Vasjura – laul; Tõnu Tubli – trummid; Jan Viileberg – kitarr; Tanel Liiberg – bass; Kirill Zhavoronkov – klaver

II KOHT SILVER SEPP “PÄIKE TULI MIND ÄRATAMA”
Silver Sepp – laul; Arno Kalbus – tabla; Karl Laanekask – kitarr; Jan Viileberg – kitarr

III KOHT KADRI VOORAND „NONSENSE”
Kadri Voorand – laul; Peedu Kass – bass; Eno Kollom – trummid; Tarvi Kull – klaver

ERIPREEMIAD:
Eesti Raadio eripreemia: JULIA ANSTAL “LIFE’S GOOD”
Julia Anstal – flööt; Holger Marjamaa – klaver; Kaarel Liiv – bass; Boriss Hrebtukov – trummid

Parim instrumentalist: HOLGER MARJAMAA
Parim vokaalesitus: KADRI VOORAND
Parim seade: MARET ALANGO