Naljaga või mitte, aga magustoit ootab teid – Dessert Time

03. jaanuar 2008

9. jaanuaril Tallinnas esinev duo Dessert Time suhtub igasugusesse muusikasse omapärase hoiaku ja isevärki improvisatsiooniga.

Dessert Time (Eesti-Saksa-Norra)
Plaatidel Tõnu Karjatse
9. jaanuaril baaris Juuksur, Tallinn
Pilet 75 krooni/50 krooni
Algus kl 20.00

Duo Dessert Time suhtub igasugusesse muusikasse omapärase hoiaku ja isevärki improvisatsiooniga. Saksa-eesti-norra teljel toimuvatele nihestustele juhib tähelepanu Mart Mets.
Dessert Time ehk Jaak Sooäär kitarri ja Daniel Erdmann saksofoniga on tegutsenud juba piisavalt kaua, et siinmailgi oma nimest kuulajatesse muusika kaudu märke jätta. Eestlane ja sakslane kohtusid 1999. aastal, kui mõlemad osalesid Euroopa Noorte Jazzorkestris. Seejärel salvestati Pariisis plaadimaterjal ja hakati koos kontserte andma.

Juba hiljem andis plaadifirma AVA Muusika välja duo heliplaadi “Peer Gynt & Other Stories”, kus kõlab Dessert Time´ile tüüpiliselt kirju valik muusikat. Kord kitarr ja saksofon sidistavad, sädistavad, krigistavad ja sebivad kiirkäigul ringi nagu üks veider parv veidrikke; kord aga väänustavad nad klassikat või teevad ringkäigu vanade nõukogude filmimeloodiate juurde.

Duo võtab mitmesugust teile tuttavat muusikat koost lahti, siis mängleb sellega nagu ilmsüüta lapsuke ja paneb siis kriuksuga moel jälle kokku. Vahva ja naljakas ning samal ajal ka tõsine.

Huumor, aga paljudel juhtudel ka satiir on Dessert Time´i üks olulisi tunnusjooni. Nad nagu pelgaksid olla tõsised, või siis vähemalt ei taha nad olla seda nii pikalt, et kuulaja saaks hakata mõtlema, et muusikute kavatsused on tõsised. Moodsa aja urbanistlik postmodernismi-järgne jazz.

2007. aasta alguses liitus kahemehe jazzbändiga ka neist veelgi riukalikum laulja Gine Anderssen Norrast. Ehk siis duo`st sai trio, mis nüüd Juuksuris esineb.