no99 klubis esineb soome-prantsuse-norra grupp Karikko

05. veebruar 2008

8. veebruaril esineb no99 jazziklubis rahvusvaheline koosseis Karikko, millest Eesti Jazzliidu juhi Jaak Sooääre hinnangul tõotab kujuneda jazziliidu tänavuse hooaja tipphetk.

8. veebruaril kell 21.30 esineb no99 jazziklubis rahvusvaheline koosseis Karikko, millest Eesti Jazzliidu juhi Jaak Sooääre hinnangul tõotab kujuneda jazziliidu tänavuse hooaja tipphetk.

Karikko tuli kokku 1999. aastal soome klahvpillimängija ja helilooja Kari Ikose eestvedamisel. Seksteti debüütalbum pälvis 2001. aastal Soome Grammy – Jazz Emma.

Kari Ikonen on üks tuntumaid soome jazzheliloojaid, kelle teoseid on ette kandnud ka UMO bigbänd. Samuti on Ikonen nõutud muusik, kes on esinenud pea kõikides Euroopa riikides ja lisaks ka USA-s ning kelle koostööpartnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Ingrid Jensen, Henry Lowther, Stan Sultzman ja Ron McClure.

Kari Ikonen on õppinud klaverit ja kompositsiooni Helsingis Sibeliuse akadeemias, kust sai ka muusikamagistri kraadi. Peale selle on ta õppinud Jyväskylä muusikainstituudis ja Hollandis Rotterdami konservatooriumis. Hetkel töötab ta muusikutöö kõrvalt õppejõuna nii Sibeliuse akadeemias kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Seksteti rahvusvaheliselt tuntuim liige on prantsuse tšellist Vincent Courtois, keda tuntakse eelkõige Louis Sclavis´ ansamblist Napoli´s Walls (plaadid ECM-ile). Samuti on ta salvestanud kuus albumit oma nime all (ka mainekate ECM ja Enja plaadifirmade alt) ning koos musitseerinud teiste hulgas Tomasz Stanko, Dave Douglase, Dave Hollandi, Tony Williamsi ja Marc Ducret´ga.

Karikko ülejäänud liikmed kuuluvad skandinaavia noorema põlvkonna parimate jazzmuusikute hulka.

Karikko (Soome-Prantsusmaa-Norra)
Kari Ikonen – klaver, moog / Soome
Gunnar Halle – trompet / Norra
Sonny Heinilä – saksofonid, flööt / Soome
Vincent Courtois – tšello / Prantsusmaa
Tony Elgland – kontrabass / Soome
Mika Kallio – trummid / Soome