noJazz – uue plaadi tuuri No Limits kontsert

24. september 2004

Ansambli noJazz urbanistlikus sulatuskatlas vahelduvad peadpööritava kiirusega jazz, hip-hop, funk, electro ja jungle.

Ansambli noJazz urbanistlikus sulatuskatlas vahelduvad peadpööritava kiirusega jazz, hip-hop, funk, electro ja jungle. Bänd hullutas 2003. aasta Jazzkaarel klubipublikut, nüüd tuleb ta Baltikumi turneele uue CD “noLimits” värske sulamiga, pakkudes seda Tallinna uusimas klubis “Rock Café”.
noJazz on kindlalt live-bänd! – see tähendab energilist lavashowd ja silmatorkavalt välja mängitud soolosid. Võnge on latiinolik, kuid hing prantslaslik. Grupi sound on eksimatult linnakultuurne ning võrdselt kodus tunneb ansambel ennast nii tantsuklubides kui jazzifestivalidel.
Alates aastast 2000 tegutsev prantsuse viisik on hüljanud jazzi akadeemiliselt tõsised maneerid, kuid hoidnud alles eksperimenteerimise lusti, globaalse eklektika ja tulise esinemislaadi. Pariislaste muusika on ühtaegu hetkega tantsulehaarav ja filigraanselt keerukas, nõtkelt eri kultuuride puutepunkte tabav. Ansambli löökpillimängija Pascal Reva sõnul on noJazzi muusika “tantsumuusika improvisatsioonidega”, mille põhiline inspiratsioon pärineb jazzi vormidest ja teemadest. Nõnda võib ansambli muusikast ja saundist leida jungle-rütmidega miksitud klassikalist bebop’i, mida vürtsitatakse ohtrate sämplitega.
Trompetimängija Guillaume “Junior” Poncelet ja saksofonist Philippe “Slam” Sellam lisavad noJazzi helipilti nii funki kui beboppi. DJ Michael “Spider Mike” Chekli efektikollaaži toetavad süntesaatorimängija Philippe “Balat” Balatier ja pöörane trummar Pascal “Bilbo” Reva.
NoJazzi kontserdigraafik on muljetavaldav. Kui heita pilk vaid käesolevale aastale: tuur USAs, kümmekond festivali Prantsusmaal, kontserdid Ungaris, Belgias, Iisraelis, Saksamaal. Peale Tallinna kontserti ootab ees esinemine Leedus, Lätis, Hispaanias, Türgis ning pikem kontserttuur Mehhikos.
Esimest korda saab kuulaja uudistada uut põnevat kontserdipaika ROCK CAFÉ 1. oktoobril koos prantslaste noJazz’iga! Selle ametlik avamine toimub mõni nädal hiljem kui klubile on viimane rockilik lihv antud. Edaspidi saab seal kuulata häid rocki- ja bluusikontserte ning mõnd muudki head ansamblit. Kui klubi lõplikult valmis saab, mahub sinna tuhatkond kuulajat.

    Kontserdi piletid eelmüügist 240.-/190.-(tudeng, õpilane, pensionär) Piletipunkti ja Piletilevi müügikohtadest ning internetist www.piletipunkt.ee ja www.piletilevi.ee, kohapealt 290.-