Nõmme Jazz 2003 toimub 24.-25. oktoobrini

22. oktoober 2003

Neljas jazzifestival Nõmmel esitleb muusikuid nii kodu- kui välismaalt.

Käesoleva festivali artistide koosseis on mitmekesine, pakkudes muusikat erinevale maitsele. Avakontserdil, NKK-s esineb noor Soome lauljatar Mari Suominen, lauluvõistluse “Lady Summertime” võitja.
Raivo Tafenau nimi ei vaja eesti publikule lähemat tutvustamist. Tema tippmuusikutest koosnev ansambel ja Sergio Bastos on kindel kvaliteedimärk. NKK kammersaalis esinevad G. Otsa nim. Muusikakooli Jazz- popp eriala noored muusikud.
Hiiu Pubis esinevad reedel Riia tippmuusikud, eesotsas Maris Brieszkalns. Õhtu lõpus on samas jamsession, kus nn. isandaks on Ray Blue, USA tenorsaksofonist.
Vanameister Tiit Paulus ja tema õpilane Andre Maaker (kes praeguseks on üks nõutavamaid noori kitarriste) annavad laupäeval Nõmme muuseumis tõelise jazzetenduse, kus muusikat esitatakse läbi huumori.
Laupäevasel NKK kontserdil esinevad Antti Sarpila ja Poriginal Quartet Jyrki Kangase juhtimisel. Antti Sarpila on üks Euroopa tuntumaid swing klarnetiste. Viimati esines ta maikuus Estonia rahvusooperis koos Estonian Dream Bigbandi ja Eri Klasiga.
Jyrki Kangas on festivali Pori Jazz kunstiline juht ja muusik, kes on Poriginal Quarteti kokku pannud Soome tippmuusikutest. Õhtu lõpetab NKK-s Ray Blue kvartetiga, kuhu külalisteks on kutsutud Chip Shelton flöödivirtuoos USA-st ja kitarrist Jaapanist Ryo Kawasaki. Hiiu pubi õhtut alustab Eesti Piirivalve Big-band, kus solistiks on Aivo Aasmaa. Õhtu lõpeb suure Jamsessioniga millest võtavad osa festivalil esinenud muusikud.
Hiiu Pub jamsessionid kujunesid eelmisel festivalil väga populaarseteks, kus jammiti varaste hommikutundideni ja publik ei tahtnud ära mahtuda. Jammsession on festivali üks põnevaim osa, kus muusika sünnib kuulaja silme all ja kaasabil.
Esimene rahvusvaheline festival NÕMMEJAZZ toimus oktoobris 2000 ja on sellest ajast regulaarselt toimunud igal aastal samal ajal. Nõmme Jazz on leidnud kindla koha Nõmme kultuurielus. Praeguseks on festival tõusnud arvestatavaks rahvusvaheliseks jazz festivaliks, mis on soositud esinemiskohaks nii vabariigi tippmuusikutele, kui ka väljastpoolt. Festival ei ole Jazzkaare konkurent, (nagu vahest on arvatud) vastupidi-me oleme saanud Jazzkaarelt ja Anne Ermilt igakülgselt tuge. Samuti ei ole plaanis festivali mahult suurendada vaid rõhuda sisukusele ja kvaliteedile, Nõmme Jazz jääb nõmmelikuks s.t. kuulajate ja muusikute vaheliseks, lähedaseks. Paralleelselt festivaliga on toimunud kevadel noorte Jazz lauljate konkurss, mille võitjad on saanud võimaluse esineda Pori Jazz festivalil ja Jazzkaarel. Sel aastal toimus konkurss kolmandat korda ja oli rahvusvaheline. Tegime koostööd samalaadse Soome konkursiga “Lady summertime”.