Nõmme Jazz esindab jazzi paremikku

05. juuni 2006

16.-18. juunil toimuvale Nõmme Jazzile on oodata külalisesinejaid nii USAst kui Türgist. Samal ajal peetakse ka noorte jazzlauljate konkurss.

16.-18. juunil peetav festival Nõmme Jazz toimub 8. korda. Tänavuaastane festival on mahult väiksem, kuid ka väheses mahus esindab siiski jazzi paremikku, kirjutab Nõmme Jazzi koduleht.

Nõmme Jazzi peaesinejaks on ülemaailmselt tuntud Rootsi pianist Bobo Stenson, kes esineb nii solo, duo kui trio koosseisus. Samal kontserdil astub üles ka Eesti ansambel Drum Prana – andes edasi elujõudu läbi erinevate trummide.

Festivali avab tipptasemel kvarett, mille koosseisus on USA-st – saksofonist Matt Renzi, pianist David Kikoski ning Eestis elav trummar Brian Melvin ja bassist Toivo Unt, kes kahekesi sekundeerivad samuti Bobo Stensonile.

Nõmme magnetiks saanud jamsessionidel on hoogu käima lükkamas vägagi põnevad projektid. Esmakordselt esitleb Nõmme Jazz ühes projektis noori eesti muusikuid ning tõelist USA jazzilegendi. Lupus Esti külalissolistiks on trompetist Ted Curson ja koos mängitakse ainult originallloomingut.

Huvitav projekt on ka Jaak Sooäär Triol koos Soome saksofonisti Mikko Innaneniga, kellega esinetakse ka sel suvel Pori Jazzil.

Mitmeid huvitavaid leide on väikeste kontsertide näol Nõmme muuseumides. Juba traditsioonilises jazziks sobilikus kontserdipaigas Nõmme Muuseumis esitavad noored ja andekad Tuuli Taul, Siim Usin, Merje Kägu folgisugemetega, pisut jazzilikku ja maailmaavastavat omaloomingut.
Esmakordselt peab Nõmme Jazz kontserdi Kristjan Raua Majamuuseumis, kus improviseerib kitarril laule–mõtisklusi Tiit Kikken.

Festivali raames toimub Rahvusvaheline Noorte Jazzlauljate Konkurss 18. juunil. Esinevad lauljad Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Türgist, Hispaaniast. Eestit pääsesid esindama Marvi Vallaste, Ele Raik ja Kadri Voorand.

Konkursantide saatebändi kuuluvad Siim Aimla (saksofon), Viktors Ritovs (klahvpillid), Mihkel Mälgand (kontrabass), Ahto Abner (trummid). Võistlejaid hindab rahvusvaheline festivalide esindajatest koosnev žürii, kes jagab auhindadena esinemisvõimalusi noortele vokalistidele.

Konkursile järgneb eelmise aasta võistluse võitja suurepärase Türgi lauljatari Evrim Özcuca kontsert. Festivali lõpetab suur lõpujam Hiiu Pubis.