Nõmme Jazz: Evrim Özsuca laulis jazziklassika kuulaja hinge

19. juuni 2006

2005. a Nõmme Jazzi lauljate konkursi võitnud Evrim Özsuca tõestas taas Eestis esinedes, et möödunudaastane võit polnud juhuslik – türklanna on küps lauljatar, kellel võrdselt nii lavasarmi kui muusikalist sügavust.

Nõmme Jazzi viimasel õhtul 18. juunil esines Nõmme Kultuurikeskuses täispika kavaga Evrim Özsuca – Türgi lauljatar, kes eelmisel aastal sai esikoha Nõmme Jazzil toimunud noorte džässlauljate konkursil. Tänavuse festivali viimase kontserdi tegi eriliseks asjaolu, et Özsuca saatebändis mängisid Eesti tippude kõrval ka USA džässmuusikud David Kikoski ning Matt Renzi.

Evrim Özsuca tõestas end kontserdil küpse lauljana ning esitas palu maailma džässiklassikast. Ekspressiivse lavakäitumisega türklanna demonstreeris oma hääle kandvust ja vastupidavust ning hiilgas ka improvisatsioonioskusega.

Instrumentalistide koostöö oli samuti nauditav. Trummide taga üllatas positiivselt Ahto Abner ning kontrabassi mängis Toivo Unt. David Kikoski näitas, et oskab džässistandardeid ka praktiliselt pimesi esitada ning Matt Renzi lisas oma saksofoniga muusikasse mahedust.

Kontserdi kulminatsiooniks kujunes rütmikas samba, mille kestel kõik muusikud said esineda soolodega. Võimsalt mõjus ka lisaloona esitatud blues, milles peituva tundesügavuse suutis Özsuca täies ulatuses välja tuua.