Nõmme Jazz korraldab 7. Noorte Jazzartistide Konkursi

08. mai 2007

18.-19. mail toimub Nõmme Jazzi eestvedamisel taas noorte jazzmuusikute konkurss, mille lõppvooru on pääsenud lisaks eestlastele ka muusikuid Lätist, Leedust, Soomest, Türgist, Rootsist ja Taanist.

18.-19.maini korraldab festival Nõmme Jazz 2007 seitsmendat korda Rahvusvahelise Noorte Jazzartistide Konkursi. Konkurss on avatud lauljatele ja instrumentalistidele vanuses 18–35 aastat. Tänavu osalevad konkursil noored muusikud Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Türgist ning esmakordselt ka Rootsist ja Taanist.

VII Noorte Jazzartistide Konkurss on mõeldud hüppelauaks noortele jazzikutsumusega muusikutele, kes soovivad end proovile panna ning oma talenti ja erialast karjääri arendada.
Erinevalt teistest noorte jazzikonkurssidest ei jaga Nõmme Jazz rahalisi preemiaid, vaid auhinnaks on esinemisvõimalused koostöös professionaalsete muusikutega nimekatel jazzifestivalidel nii Eestis kui välismaal.

Lõppvõistlusel hindab osalejaid rahvusvaheline žürii, kuhu Eesti liikmete kõrval kuuluvad jazzifestivalide promootorid Soomest, Lätist, Leedust ja Türgist.

VII Noorte Jazzartistide Konkursi poolfinaal ja finaal toimuvad 18. ja 19.mail avaliku kontserdina Nõmme Kultuurikeskuses ning pileteid müüakse enne kontsertide algust kohapeal. Mõlemal õhtul toimuvad Hiiu Pubis traditsiooniliselt ka jamsessionid.

Eesti osalejatele toimus avalik eelvoor 12. aprillil Tallinnas koostöös G. Otsa nimelise Muusikakooliga. Muusikalise ja artistliku taseme põhjal pääsesid lõppvõistlusele edasi saksofonistid Aleksander Paal Narva Muusikakoolist ja Kristjan Mazurtšak Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonnast ning lauljatest Reelika Ranik, Jana Abzalon G. Otsa nim. Muusikakoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonnas õppiv Kadri Voorand, kes osales konkursil ka eelmisel aastal.

Võistlejaid saadab jazzkvartett Siim Aimla juhendamisel koosseisus Siim Aimla – saksofon, Tuomas Kauppi – klaver (Soome), Tero Tuovinen – bass (Soome) ja Eno Kollom – trummid.

Lisaks noorte muusikute võistluskontsertidele annab 18. mail kell 20.00 Nõmme Kultuurikeskuses kontserdi möödunud aastal Nõmme Jazzil jazzlauljate konkursi võitnud Susana Raya Hispaaniast. Tema rahvusvahelisse saateansamblisse kuuluvad Giuseppe Continenza (Itaalia), Maris Briezkalns (Läti) ning Toivo Unt ja Siim Aimla Eestist.

Susana Rayat on nimetatud Hispaania noorema põlvkonna parimaks jazzlauljaks ning pärast konkurssivõitu Nõmme Jazzil 2006 näitas ta end võimeka artistina festivalidel Pori Jazz (Soome) ning Kaunas Jazz (Leedu).

Nõmme Jazz
Mari Kolle