Nõmme Jazz: Meisterlik Jaapani jazz pälvis kiidusõnu

13. juuni 2005

Nõmme Jazzi peaesineja jazzkvarteti Bass Talk kontsert sai laupäeva 11. juuni õhtul publiku sooja vastuvõtu osaliseks.

Nõmme Jazzi peaesineja jazzkvarteti Bass Talk kontsert sai laupäeva 11. juuni õhtul publiku sooja vastuvõtu osaliseks. Jazzitelgis tekkinud intiimne atmosfäär, kõlaline ühtsus ning muusikute püüdlik ja siiras suhtlemine publikuga pakkus enam kui tunnipikkuse kontsertelamuse. Kõlas nii mahedat ja mõtlikku jazzi kui särtsakamaid latiinorütme, mille seast tõstis publik esile iseäranis flötisti Shinpei Inoue meisterlikku mängu.

Teiste kontserdikülastajate hulgas tunnustas jaapanlaste kõrget muusikalist taset ka Jazzkaare hing Anne Erm, kelle sõnul on Jaapani jazzmuusika Eestis haruldane nähtus. “Minu jaoks oli huvitav jaapanipärase flöödi ja latiino-rütmide omavaheline kombineerimine, milles oli ühtlasi seda jaapanipärast ehedust – tuntav oli jaapani hing ja peen maitse,” ütles ta peale kontserti. “Tänuväärne, et nad siia kutsuti, sest Eestis ole Jaapani jazzmuusikuid peaaegu, et üldse käinud.”

Publiku arvamusi kontserdi kohta kogusid Jazzkaare veebitoimetusest Maarika Kirikmäe, Anneli Lepp ja Ester Eggert.
Anneli (35), juuksur:„Mulle meeldis enim see flötist, võib olla oli see lihtsalt ka sellepärast, et jazzkollektiivides kohtab flööti nagu harvem või vähemalt mina pole kohanud. Ja seetõttu mõjus see eriti värskelt, uudselt, kohe helises kõrvus ja jäi silma ka.”

Markus (24), tudeng:„Väga meeldis, huvitav oli, meeldis. See oli nii armas, kuidas bändi juht väga püüdlikult ja pikalt suhtles publikuga. Rääkis nagu sellest, mis ühe või teise looga kaasas käib. Näiteks see mägede lugu. Minu meelest see on ka oluline. Sest näiteks noorte kontserdil tundsin suhtlemisest ja sõnadest puudust.”

Inna (47), õpetaja:„Ma ei teagi. Mulle meeldis, aga samas ma võib olla oleksin isegi soovinud veel midagi eksootilisemat. Võib-olla et see nende päritolu kuidagi tekitas eelarvamuse, et sealt tuleb midagi veelgi omapärasemat ja kiiksuga. Sest et Jaapan ja Jaapani muusika on ju meist nii kauged ja nii kaugel. Algus tundus isegi veidi liiga mõtlik, aga kontserdi lõpuosa nautisin küll väga.”

Mihkel, muusik:”Kahjuks kuulsin ainult kahte viimast lugu, aga need jätsid küll hea mulje. Sellised sujuvad. Jah… väga meeldis.”

Sandra (19) üliõpilane:”Lahe! Kuulasin nende muusikat enne natukene internetist ja kohe teadsin, et pean siia tulema. Ei pidanud pettuma. Tõesti kihvt kontsert oli.”

Raivo (35), IT-spetsialist:”Tulin siia rohkem niisama naisega kaasa. Üldiselt sellist asja ei kuula, aga elas täitsa üle seekord. Kontserdi õhkkond oli selline meeldivalt suvine ja vahetu.”

Markus (28):”Minu tutvus jazziga on praegu veel väga põgus, aga pärast nii lahedat kontserti tahan kindlasti selle muusikastiiliga lähemalt tutvuda. Jaapanlaste muusika oli väga sujuv ja tekitas vähemalt minus lõõgastatud tunde. See oli ka väga hea, et kontsert toimus üsnagi vabas õhus mitte kusagil pubis ega saalis.”