Nõmme Jazz: noorte lauljate konkursi võit läks Türki

13. juuni 2005

Nõmme Jazzi raames toimunud noorte jazzlauljate konkursi võitis ülekaalukalt Türgi neiu Evrim Özcusa.

Nõmme Jazzi raames toimunud noorte jazzlauljate konkursi võitis ülekaalukalt 29aastane türklanna Evrim Özcusa.

Noorte jazzlauljate konkurss toimus viiendat korda ning oli tänavu taas ühendatud Nõmme jazzifestivaliga. Rahvusvaheline muusikutest ja jazzfestivalide korraldajatest koosnenud žürii hindas kõrgeimalt türklanna Evrim Özcusat. “Võitu ei osanud ma küll oodata,” ütles Özcuca žürii otsuse kommentaariks. “Minu jaoks oli see teine konkurss – esimene oli kodumaal, selleks, et siia üldse pääseda.”

Neiu tunnistas, et on võidu üle väga õnnelik, kuid lisas, et esikohast olulisemaks hindab ta tunnustust, mida jagasid tema laulmisele teised festivalil esinenud artistid. Özcusa, kes nimetab laulmist oma olulisimaks eneseväljendusvahendiks, jäi oma esimese välisreisiga väga rahule.

Teise koha vääriliseks hindas žürii leedulannat Vita Rusaitytet, eestlased tõstis poodiumikohale kolmandaks tulnud Ewert Sundja, kelle valis oma lemmikuks ka rohkearvuline publik.

9.-12. juunini kestnud Nõmme Jazzi raames toimus tänavu enam kui 15 kontserti. Menukaimad ja erilisimad neist olid Jaapani jazzkvarteti „Bass Talk” esinemine, aga ka USA jazzpianisti David Kikoski kontsert ning hilisõhtused jam sessionid Hiiu ja Buldogi pubides.

Pühapäevane lõpujämm Hiiu pubis pani festivalile hoogsa punkti – erinevate pillide ja erinevate koosseisudega improviseerisid USA trompetist Ted Curson, jazzpianist David Kikoski, konkurssi võitja Evrim Özcusa, USA trummar Brian Melvin ja ka mitmed Eesti muusikud, nende hulgas ka noored jazzmuusikud.

Nõmme Jazzi hing, muusik Toivo Unt hindas festivali igati kordaläinuks ja avaldas heameelt festivali hea kunstilise taseme ning selle erilise hinguse üle, mis toob noored jazzmuusikud ja maailmakuulsused koos ühele lavale jämmima.

Ülevaateid ja arvustusi toimunud festivalist saab lugeda Nõmme Jazzi koduleheküljel www.nommejazz.ee

Lisainformatsioon:
Anneli Lepp
Nõmme Jazz pressiesindaja
anneli@nommejazz.ee
+ 372 52 94 604