Nõmme Jazz ootab osalejaid noorte jazzlauljate konkursile

08. märts 2007

Alates 1. märtsist saab esitada avaldusi osalemaks 18. –19. mail Tallinnas toimuval Nõmme Jazzi 7. rahvusvahelisele noorte jazzlauljate ja instrumentalistide konkursil.

Alates 1. märtsist saab esitada avaldusi osalemaks 18. –19. mail Tallinnas toimuval Nõmme Jazzi VII rahvusvahelisele noorte jazzlauljate ja instrumentalistide konkursil.

Konkursi eesmärk on anda noortele professionaalsetele jazzmuusikutele võimalus konkureerida Euroopa tasemel ja saada uusi esinemisvõimalusi- ning kogemusi rahvusvahelisest koostööst.

Auhindu jagatakse paljudele ja nendeks on esinemisvõimalused erinevatel jazzfestivalidel: Eestis Jazzkaarel ja festivalil Ladies In Jazz ning välismaal Pori Jazzil (Soomes), Kaunas Jazzil, Rigas Ritmi`il. Lähitulevikus lisanduvad esinemisvõimaluste sekka ka Rootsi, Norra ja Taani mainekad festivalid.

Konkursil parim naislaulja pääseb võistlema Lady Summertime konkursile Soome. Üheks eksootilisemaks auhinnaks on võimalus astuda üles Nardis Jazz Club`is Türgis, kus senini on eestlastest käinud esinemas Ewert Sundja ja Kadri Voorand.

Konkursil osalevad Eesti, Läti, Leedu, Soome, Türgi, Rootsi, Norra ja Taani muusikud.

Esmakordselt on juba mainekal traditsiooniks saanud konkursil ka instrumentalistide kategooria, kus saavad võistelda saksofonistid. Uuendusena toimub ka konkursi lõppvõistlus kahes voorus: poolfinaal ja finaal. Eesti kandidaadid pääsevad rahvusvahelisele võistlusele läbi avaliku eelvooru. Teised osalejad valitakse demolintide põhjal.

Eesti osalejate eelvoor toimub 12. aprillil G. Otsa nim. muusikakoolis.

Avaldusi konkursil osalemiseks saab esitada kuni 31. märtsini.
Info konkursi osalemistingimuste kohta leiab Nõmme Jazzi kodulehelt www.nommejazz.ee