Nõmme Jazz: Silvi Vrait tõi sulnist jõulumeeleolu

15. detsember 2008

14. detsembril alustas Nõmme Jazzi jõulukontsertide sarja Silvi Vrait koos gospelkooriga Living Stone.

Silvi Vraidi ja noorte gospelkoori Living Stone kontserdil Nõmme Rahu kirikus, mis juhatas ühtlasi sisse Nõmme Jazzi tänavuaastase jõulukontsertide sarja, kõlasid jõululaulud ning gospelmuusika.

Polnud kahtlust, et kontserdi tõmbenumber oli just Silvi Vrait, keda võimas vokaal ei jätnud hätta küllaltki nõudliku repertuaari esitamisel. Samuti väärib ikka ja jälle tähelepanu lauljanna suurepärane prantsuse ja inglise keele artikulatsioon, mis tegi ta esinemisest tõelise meistriklassi võõrkeeles laulmises.

Gospelkoori osalus kontserdil kasvas hetkest, mil nad kuulajate ette astusid, iga looga järjest tugevamaks ning mõned laulud esitati ka ilma Vraidita. Sealhulgas ka ühe Norrast pärit gospeli, mis tõestab selle žanri elujõulisust ja kodunemisvõimelisust erinevates maailma nurkades.

Living Stone harmoneerus Silvi Vraidiga suurepäraselt, kuigi koos läbi proovida polnud nad saanud kaugeltki kõiki kontserdil esitamisele tulnud laule. Gospelkoor hõlmab tervet rida noori muusikuid-instrumentaliste, kellest kuuleme kindlasti ka edaspidi.

Koos Silvi Vraidiga musitseerisid kirikus ka bassist Raul Vaigla ning Vraidi pikaaegne koostööpartner Jaak Jürisson klahvpillidel.

Autor Ivo Heinloo