Nõmme Jazz: Suurepärased kontserdid äärelinnas

30. september 2009

11. Nõmme Jazz toob Eestisse maailma ühe huvitavama tromboonimängija Bob Ferreli USAst.

Sügisesse Nõmmele taas džässihelisid toov festival Nõmme Jazz pakub vahemikus 29.-31. oktoobril 6 kontserti, mis toimuvad kõik erinevates kohtades.

Glehni lossis esineb maailma üks huvitavamaid tromboonimängijaid Bob Ferrel USAst. Bob on esinenud koos tuntud artistidega nagu Ella Ftizgerald, Sarah Vaughan, Bruce Springsteen, Jon Bon Jovi ning erinevate koosseisudega rännanud kogu maailmas. Ta on omanimelise ansambli – Bob Ferrel Quartet ning New Jersey Sackbut Ensemble´i juht.
Ferreli kõrgema kvaliteediga dzässimprovisatsioonile annavad oma panuse Tõnu Naissoo, Toivo Unt, Brian Melvin ning Eduard Akulin.

Nõmme Rahu Kirikus annab kontserdi Tiit Kikas, kelle kava koosneb suures osas lugudest tema sooloplaadilt “String Theory”, kuid enamate džässilike nüanssidega.

Noortelt esinejatelt on festivali kavas kolm kontserti. Nõmme Muuseumis saab kuulata Otsakoolis õppiva noore andeka kitarristi Kusti Lemba triot, kus solistina teeb kaasa Teele Viira. Nõmme Lunastaja Kirikus mängivad omaloomingut, dzässistandardeid ja vaimulikke rahvaviise Joel ja Heikko Remmel, kes jätkavad muusikuteed oma isa, Taavo Remmeli jälgedes.

Nõmme Kultuurikeskuse kammersaalis esineb noore ja juba palju jõudnud naisbassisti, Mai Jõgi džäss-roki mõjudega trio kuhu kuuluvad Raimond Virsa kitarril ja Joosep Voolmaa trummidel.

Festivali lõpetab Kultuurikeskuse saalis toimuv kontsert, kus esineb kaks ansamblit. USAs elava armeenlasest pianist Vardan Ovsepian Trio esituses saab kuulda nii Vardani kui tema Eestis elava kontrabassimängijast sõbra Ara Jaraljani loomingut. Trios teeb kaasa Eesti tipptrummar Tanel Ruben.

Läti suurepärane džässi ja funky traditsioonidel baseeruv Riga Groove Electro koosseisus on eesti publikule ammu tuttav, suurepärane saksofonist Deniss Paškevitš ning Madars Kalnintš fender rhodesel, Norberts Skraucis basskitarril ja külalisena Eesti trummar Aivar Vassiljev. Ansambel on teinud koostööd erinevate tuntud solistidega ning Nõmme Jazzil esinetakse koos Läti ühe parima ja väga sarmika naislaulja Jolanta Gulbega.

Piletid Piletilevis hinnaga 30–350 krooni.
Nõmme Muuseumis on kontsert tasuta.

Nõmme Jazz 2009 kava:
N. 29. okt kell 20.00 Glehni lossis BOB FERREL (USA)
R. 30. okt kell 19.00 Nõmme Rahu kirikus TIIT KIKAS
L. 31. okt kell 15.00 Nõmme Muuseumis KUSTI LEMBA TRIO, solist Teele Viira /tasuta
L. 31. okt kell 17.00 NõmmeLunastaja kirikus REMMEL & REMMEL
L. 31. okt kell 18.30 Nõmme Kultuurikeskuses Mai Jõgi Trio
L. 31. okt kell 20.00 Nõmme Kultuurikeskuses Vardan Ovsepian Trio / Jolanta Gulbe & Riga Groove Electro