Nõmme Jazz tähistas Ryo Kawasaki 60. juubelit kontserdiga

04. mai 2007

29. aprillil tähistati Nõmme Kultuurikeskuses haarava kontserdi ja jamsessioniga kitarrist Ryo Kawasaki juubelit.

Eestis elava nimeka Jaapani-USA kitarristi Ryo Kawasaki 60. juubel oli küll veebruaris, kuid Nõmme Jazz otsustad seda pisut suuremalt pidada jazzikuu ehk aprilli viimasel pühapäeval kui kirsioksad vaasis juba õisi kannavad.

Sünnipäeval osalesid lisaks Ryo Kawasaki oma ansamblile „Art of Trio” (Toivo Unt, Brian Melvin) ka Eesti ja Läti muusikud.

Kontserti alustas meie legendpianist Tõnu Naissoo, kellega jamsessionil liitusid bassist Andris Grunte (Lätist) ning Ahto Abner trummidel. Soleerima olid tulnud ka Deniss Pashkevich Lätist, Siim Aimla, Eduard Akulin ning jazzinoored Mairo ja Holger Marjamaa. Jammil sai hoo sise ka sünnipäevalaps ise ning head muusikat nautis saalitäis sõpru-külalisi-fänne.

Külaliste seas olid Ameerika ning Jaapani saatkonna esindajad ja Anne Erm, kel olid kaasas Jazzkaarel viibinud mainekad jazzajakirjanikud välismeediakanalitest.

Nõmme Jazzi poolt anti pidulikult Ryole tänukiri olulise panuse eest Nõmme Jazzi tegevusse ning ka juubilari erimarkeeringuga vein.

Õhtut aitas kirevamaks muuta oksjon, kus enampakkumisel olid Ryo artistifotod (autor Kaja Luks) ning fotomeenutus aastast 1981 – Ryo kodustuudios koos omatehtud kitarr-süntesaatoriga.

Oksjoni tulu antakse edasi Ryo Kawasaki poolt parimale eesti osalejale Nõmme Jazzi Noorte Jazzartistide konkursil 19. mail.

Tänusõnadeks ütles Ryo külalistele:„Tasub elada 60-aastaseks, et saada selline sünnipäevaelamus”. Nõmme Jazz tänab Ryo Kawasakit, kõiki klubiliikmeid, külalisi ning õhtujuht Aivar Vassiljevit.