Nõmme Jazz toob eesti publikuni Bobo Stensoni

13. juuni 2006

16.- 18. juunini toimuv rahvusvaheline Nõmme Jazz pakub kuulajatele maailmanimega jazzilegende, läbilõiget Eesti jazzi paremikust, põnevat konkursielamust ja traditsioonilisi jämme.

16.- 18. juunini toimuv rahvusvaheline jazzmuusika festival Nõmme Jazz pakub tänavu Eesti jazzisõbrale maailmanimega jazzilegende, läbilõiget Eesti jazzi paremikust, põnevat konkursielamust ja mõistagi traditsioonilisi jämme.

Tänavuse festivali peaesinejaks on ülemaailmselt tunnustatud Rootsi pianist Bobo Stenson, kes on tuntud kui Bill Evans`liku jazzikäsitluse Euroopasse tooja ning selle kirglik viljeleja omalaadses põhjamaises kuues. Tema tegemised 1960ndate lõpust defineerisid Rootsi moodsa klaveri. Nõmme Jazzil esineb Stenson nii soolo, duo kui trio koosseisus.

Juba kaheksandat korda toimuva festivali pärliteks võib lugeda USA pianist David Kikoskit ning samuti ühendriikidest pärit trompetisti Matt Renzi`t. Kogenud muusikute kõrval on Nõmme Jazzil läbi aegade esile tõusnud ka andekaid noori. Tänavune festival esitleb esmakordselt eesti noori muusikuid – kollektiivi Lupus est koos legendaarse USA trompetist Ted Cursoniga. Traditsiooniliste mängupaikade – Nõmme Kultuurikeskuse, Hiiu pubi ja Nõmme muuseumi – nimistusse on lisandunud Kristjan Raua majamuuseum, kus võib kuulata 1970ndatel ühe Eesti parima kitarristi Tiit Kikkeni kava “Mõtisklused”.

Viis aastat on festivali üheks olulisemaks osaks olnud Rahvusvaheline noorte jazzlauljate konkurss, mis pakub tänavugi noortele muusikutele võimalusi esineda maailma mainekatel jazzlavadel. Nimelt hindab lauljaid rahvusvaheline zhürii, kes jagab auhindadena esinemisvõimalusi festivalidel ja -klubides, millega nad ise on seotud. Tänavu astub võistlustulle 8 noort ja paljulubavat vokalisti Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Türgist ja Hispaaniast.

Iga festivalipäeva lõpetab meeleolukas jämm Hiiu pubis. Esinejate ja publiku vahetut kontakti võimaldavad professionaalsed jämmid, mis on sageli kestnud varajaste hommikutundideni, on andnud Nõmme Jazzile iseloomuliku kammerliku ja kõrget kunstilist taset väärtustava hinguse.

Nõmme Jazzi piletid on müügil Nõmme kultuurikeskuses ning Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides. Piletihinnad jäävad vahemikku 50-200 krooni.

Täpsem informatsioon Nõmme Jazzi koduleheküljel: www.nommejazz.ee

Teate edastas:
Anneli Lepp
Nõmme Jazzi pressiesindaja
anneli@nommejazz.ee
+372 52 94 604

Lisainformatsioon:
Toivo Unt
Nõmme Jazzi kunstiline juht
toivo@nommejazz.ee
+372 51 45 745

Jaanika Ventsel
Nõmme Jazzi korraldaja
jaanika@nommejazz.ee
+372 56 45 05 51