Nõmme Jazz toob lavale jaapani muusikud

08. juuni 2005

9.-12. juunini toimuv Nõmme Jazz toimub neljal laval. Lisaks festivaliprogrammile peetakse jazzipeo raames ka noorte jazzilauljate konkurss.

Rahvusvaheline jazzmuusika festival Nõmme Jazz toimub tänavu 9.–12. juunil. Seitsmendat sünnipäeva tähistava muusikasündmuse toimumispaikadeks on Nõmme Kultuurikeskus, Nõmme Rahukirik, Hiiu Pubi ning festivali ajaks Nõmme turu kõrvale püstitatud Standfordi jazzitelk.

Nõmme Jazzi esinejate nimistu ning geograafiline haare on aasta-aastalt üha laienenud, tänavuse festivaliprogrammi pärliteks võib lugeda David Kikoski triot, New Yorgi trompetisti Ted Cursonit, türgi jazzkitarristi Önder Focanit.

Kaugeim ning eksootilisim külaline tänasel festivalil on Jaapani jazzkvartett Bass Talk, mis pakub kuulajale pehmeid bossanova, latiino- ja sambarütme. 2001. aastal loodud kooslusse kuuluvad flötist, pianist, kontrabassimängija ja trummar. Ansambli liider Yoshio Suzuki on öelnud, et musitseerides on nende jaoks olulisim säilitada iga instrumendi loomulik kõla. Suzuki kirjutatud on ka enamik Bass Talki repertuaarist. Nelja staažika professionaali koostöös on sündinud album “Moon and Breeze”. Grupp esineb sageli paljudes Jaapani klubides.

Lisaks kontserdiprogrammile on festivali üheks olulisemaks osaks viiendat korda toimuv rahvusvaheline noorte jazzilauljate konkurss, mis peab oma missiooniks noorte ja andekate vokalistide avastamist ning esinemisvõimaluste avardamist. Eelvoorus valiti välja 8 finalisti, kelle seas on Eestis, Läti, Leedu, Soome, aga ka Türgi lauljaid. Noored astuvad üles 12. juuni õhtul Glehni lossis ning neid tuleb hindama rahvusvaheline jazzmuusikutest ning festivalikorraldajatest koosnev žürii. Kõrgeimalt hinnatud noort lauljat ootab esinemisvõimalus Pori Jazzil.

Nõmme Jazzi pääsmed on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti ja Nõmme Kultuurikeskuses.
Kontserdi üksikpääsmete hinnad jäävad vahemikku 30–150 krooni, päevapileti võib lunastada 300 krooni, festivali passi 500 krooni eest.

Lisainformatsioon:
Toivo Unt
+3725145745
Nõmme Jazz kunstiline juht

Anneli Lepp
anneli@nommejazz.ee
+3725294604
Nõmme Jazz pressiesindaja