Nõmme Jazz: Unustades argielu varjukülgi

12. juuni 2005

Ester Eggert Jazzkaare veebitoimetusest külastas trio Remmel-Tafenau-Vind kontserti Nõmme Rahu kirikus ning kiidab kontserdi kaunist muusikalist tervikut.

Nõmme Jazzi neljandat päeva alustasid Taavo Remmel, Raivo Tafenau ja Meelis Vind meeleoluka kontserdiga Nõmme Rahukirikus.

Trio kontserdil käis Ester Eggert Jazzkaare veebitoimetusest.

Kontserdile pani alguse Taavo Remmel, mängides üksi ligi nelikümmend minutit. Bassist ise jäi kontserdiga väga rahule ning sõnas, et on Rahukirikus ka enne esinenud ning peab seda väga hea akustikaga paigaks. Tõepoolest, õdusas puukirikus jõudis iga viimanegi Remmeli mängitud noot publikuni vahetult.

Kui kontrabassi sooloesitus lõppes, astusid publiku ette Raivo Tafenau ja Meelis Vind – mõlemad Eestis väga tuntud jazzmuusikud. Emotsioonide tekitamiseks alustasid nad kasutades jazzmuusikas levinud küsimus-vastus meetodit.
Raivo Tafenau seisis altari ees ja Meelis Vind vastas tema muusikalistele lausetele omalt poolt hoopis teisest kiriku otsast samal ajal mööda vahekäiku altari poole sammudes. Seejärel jätkati kontserti mitmekesise muusikavalikuga – esitusele tuli nii tuntud standardeid, rahulikke ballaade kui ka veidikene eksperimenteerivamaid teoseid.

Esinemispaiga religioossust rõhutas kirikuõpetaja palvusega enne ja pärast kontserti, märkides eelkõige, et ka muusika on religiooni osa kuna jumal on selle meile andnud. Igal juhul sai laupäevane muusikaõhtu väärika alguse kontserdiga, mis pani inimesed vähemalt pooleteiseks tunniks unustama argielu varjukülgi.