Nõmme Jazz – väike aga vinge

09. november 2007

Tänavust Nõmme Jazzi jääb meenutama professionaalselt siiras mängurõõm ja perekondlikult hubane atmosfäär, võtab oma muljed kokku Kadri Sõerunurk.

24.-27. oktoobril 9. korda toimunud Nõmme Jazzi esinejate kirglik ja vahetu mängustiil pakkus publikule sooja elamuse. Oma muljetest kirjutab Kadri Sõerunurk.

Rahvusvaheliselt kirevate muusikakollektiivide hulgast leidis igaüks endale meelepärast. Oli selleks siis Raimonds Paulsi igihaljad lood ja omalaadne Bachi tõlgendus, The Finest’i nooruslik uljaspäisus, Pori Jazz Quarteti kuum helikeel või Tim Milleri kosmilise kõlaga kitarrisaund.

Kõiki kontserte iseloomustas kaasahaaratus. Tegemata kellelegi hinnaalandust, valmistasid muusikud tõeliselt hinge kosutava jazziroa. Vürtsi lisasid hilisõhtused jamsessionid Nõmme kultuurikeskuses, kus artistid hubases õhkkonnas oma instrumentidega ülemeelikult improviseerisid.

Laupäevane peakontsert oli oma nime vääriline. Raimonds Paulsi ja noortekoor “Kameri” vaheline sümbioos moodustas maitsva helide terviku, millele lisas särtsu Intars Busulise võimekas vokaal. Lisaloo ajal näitas vaimukaid vahemärkusi teinud maestro klaveril tõelist virtuooslikust, pälvides sellega püstiseisva publiku marulise aplausi.

Hubast ja pidulikku atmosfääri aitas luua hea dekoratsioonivalik. Purpurses rüüs kultuurikeskus ja sädelevad kaunistused aianduskeskuses ning eriliselt põnev oli valgus Glehni lossi kivistel seintel ning pallidesäras puu lossi ees.

Kuigi festivali eripäraks on tema väiksus teiste samalaadsete üritustega võrreldes, siis seda enam soojust ja pühendumust ta endas sisaldab. Tänavust Nõmme Jazzi jääb meenutama professionaalselt siiras mängurõõm ja perekondlikult hubane atmosfäär, pakkudes vajalikku kosutust kõledate sügisilmade eest.