Nõmme Jazz valis Eesti osalejad rahvusvaheliseks konkursiks

15. aprill 2007

Nõmme Jazzi rahvusvahelise noorte lauljate ja instrumentalistide konkursi lõppvooru pääsesid Eestist Aleksander Paal, Kristjan Mazurtšak,Reelika Ranik, Jana Abzalon ja Kadri Voorand.

Nõmme Jazz 2007 rahvusvahelise konkursi Eesti eelvoor toimus 12. aprillil G. Otsa nim Muusikakoolis. Demovooru asemel otsustati esmakordselt proovida avalikku eelvooru, kus kõigil kandidaatidel on võimalus end näidata “lavaolukorras”.

Eelvooru žüriis aitasid valikut teha Tõnis Kõrvits, Siim Aimla, Helin-Mari Arder, Jaanika Ventsel ning Brigitta Davidjants.

Osales kaks saksofonisti ning kuus lauljat.

Lõppvõistlusele pääsesid mõlemad saksofonistid, Aleksander Paal Narva Muusikakoolist ning Kristjan Mazurtšak, kes hetkel õpib EMTA jazziosakonnas. Lauljates pääsesid edasi Reelika Ranik ja Jana Abzalon G. Otsa Muusikakoolist ning EMTA jazziosakonnas õppiv Kadri Voorand, kes osales Nõmme konkursil ka eelmisel aastal.

Nõmme Jazzi Rahvusvaheline Noorte Jazzlauljate ja Instrumentalistide konkurss toimub 18.-19. mail Nõmme Kultuurikeskuses. Osalejaid on veel Lätist, Leedust, Türgist, Soomest, Taanist, Rootsist.

Konkurss toimub kontserdina, kuhu on oodatud vaatama kõik huvilised. Konkursi raames toimub ka suurepärase noore Hispaania laulja Susana Raya kontsert.