Nõmme Jazzi eelvoorust valiti välja 3 lauljat

27. märts 2009

Tuuli Taul, Reelika Ranik, Teele Viira ja Vladimir Võssotski valiti Nõmme Jazzi konkursi finaali.

26. märtsil valiti Otsakooli saalis osalejaid Nõmme Jazzi 9. rahvusvahelisele võistlusele, mis toimub 1. ja 2. mail Tallinnas, Nõmme Kultuurikeskuses.

Korraldajatel on heameel tõdeda, et eelvoorus esinemise tase oli kõrgeim, mis kunagi on olnud. Lõppvõistlusele osalema valiti lauljatest Tuuli Taul, Reelika Ranik ja Teele Viira, kes kõik on Otsakooli õpilased. Kahjuks on mitmed noored klaverimängijad konkursi toimumise ajal hõivatud ning seetõttu esindab Eestit vaid üks pianist, Vladimir Võssotski.

Žüriiliikmetena andsid oma panuse valiku tegemisel Karin Kopra Klassikaraadiost, Mikko Fritze (SA Tallinn 2011 juhataja), muusikud Helin-Mari Arder, Siim Aimla, Meelis Punder, Mart Soo, Toivo Unt ja Jaanika Ventsel.

Lõppvõistluse žürii koosneb festivalide esindajatest Eestist- ja välismaalt.

Võistlusel osalevad lauljad ja pianistid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Türgist ja Rumeeniast. Võistlus toimub kontserdina ning publiku jaoks võib seda võrrelda galakontserdiga, kus esinevad suurepärased solistid parimatest muusikutest koosneva saateansambliga. See on erakordne võimalus kõikidele muusikaga tegelejatele ning muusikahuvilistele saada ülevaade meie naaberriikide ja ka eksootilistema maade noorte muusikute tasemest.

Nõmme Jazz