Nõmme Jazzi konkurss ootab osalejaid

21. veebruar 2008

31. märtsini saavad noored džässlauljad ja kitarristid registreerida end 8. Rahvusvahelisele Noorte Jazzartistide Konkursile.

8. Rahvusvaheline Noorte Jazzartistide Konkurss ootab osalema lauljaid ja kitarriste Nõmmele 23.-24. mail. Avalduste esitamise tähtaeg on 31. märts.

Nõmme Jazzi konkursi eesmärk on innustada noori professionaalseid džässmuusikuid arendama ennast ning oma karjääri nii konkursil osalemise kui ka auhindadena jagatavate esinemisvõimaluste kaudu.

Eestis on dzässmuusika esiletõus tulnud pikkade aastate töö tulemusel, kus pop-muusika on alati pakkunud rohkem ahvatlusi ning võimalusi. Seepärast on Nõmme Jazz pidanud džässitee valinud noortele muusikutele suunatud tegevust oluliseks osaks oma missioonist. Konkursi žüriisse kuuluvad festivalide esindajad ja promootorid, kes vaatavad noori artiste eelkõige selle poole pealt, keda nad sooviksid näha esinemas enda kontserdilavadel. Auhindadena jagatakse Nõmme Jazzil esinemisi mainekatel jazzfestivalidel – Pori Jazz, Turku Jazz, Jazzkaar, Juu Jääb, Kaunas Jazz, Rigas Ritmi jt. Nii konkurss kui festivaliesinemised on noorte muusikute jaoks suurepärane võimalus luua kontakte ka edasise muusikalise tegevuse jaoks.

Eesti osalejatele korraldatakse konkursile pääsemiseks avalik eelvoor 10. aprillil G. Otsa nim. Muusikakoolis, välisosalejad valitakse konkursile demolintide põhjal.

Eelvooru osalema pääseb esitatud avalduse alusel.

Peale konkurssi toimub eelmise aasta finalistide kontsert, kus esinevad saksofonist Pauliina Pohjolainen Soomest ja lauljatar Kadri Voorand Eestist.

Aprillis annab Jazzkaarel kontserdi lauljate kategooria võitja Mette Juul Taanist.

Nõmme Jazz on korraldanud konkrurssi noortele dzässlauljatele aastast 2001. aastast ning eelmisel aastal avati konkurss ka instrumentalistidele.

Nõmme Jazz