Nõmme Jazzi vokalistide konkurss ootab osalejaid

29. märts 2006

18. juunil korraldab Nõmme Jazz 6. Rahvusvaheline jazzvokalistide konkursi, mille auhindadeks on võimalused esineda erinevatel rahvusvahelistel jazzifestivalidel.

Nõmme Jazzi korraldatav 6. Rahvusvaheline jazzvokalistide konkurss toimub 18. juunil Glehni lossis. Konkursi eesmärk on luua noortele jazzlauljatele uusi esinemisvõimalusi.

Auhindadeks on lubatud kontserte erinevatel rahvusvahelistel jazzifestivalidel, näteks Jazzkaarel, Pori Jazzil, Kaunas Jazzil, Rigas Ritmi´l.

Osalejaid oodatakse lisaks Maarjamaa lauljatele ka Soomest, Rootsist, Norrast, Leedust, Lätist ja Türgist. Finaali pääseb igast riigist üks esindaja ning Eestist neli noort lauljat. Zhüriisse kuuluvad jazzfestivalide produtsendid.

Finalistid selguvad võistlusele saadetud demo põhjal (CD, MP3 või minidisc). Demo peab sisaldama 2 erineva karakteriga jazzlaulu. Kandidaat peab täitma ka ankeedi, mille saab Nõmme Jazzi kodulehelt. Konkursist võivad osa võtta solistid, kes on sündinud enne või 18.06. 1988 ja mitte varem kui 18.06. 1971.

Dokumentide ja helinäidete esitamise tähtaeg on 30. aprill. Finaalvõistlusele pääsenutega võetakse ühendust hiljemalt 15. mail.