Noor Jazzitalent Von Krahlis

03. oktoober 2007

2007. aasta Noore Jazzitalendi auhinna pälvinud Erki Pärnoja annab 10. oktoobril Von Krahli baaris kontserdi koos oma rootsi ansambliga.

10. oktoobril kell 20.00
Von Krahli baaris

2007. aasta Noore Jazzitalendi auhinna pälvinud Erki Pärnoja annab 10. oktoobril Von Krahli teatris kontserdi koos oma rootsi ansambliga.

Hetkel Rootsis õppides keskendub Erki Pärnoja omaloomingule esinedes koos erinevate oma kollektiividega nagu Swedish Group, MaiNekkHööts, Lost In Riga Productions ning Kill Bobp.

Seekord esineb Erki Pärnoja koos Daniel Ögreni, Patrik Grundströmi ja Ulrik Ordingiga. Noortest eksperimenteerivatest muusikutest koosnev kvartett on pisut ebahariliku koosseisuga – peale rütmisektsiooni on ansamblis kaks elektrikitarri. Sellisest kooslusest ja omapärasest soundist inspireerituna on kõik liikmed kirjutanud muusikat just selle bändi jaoks. Kontserdil esitataksegi valdavalt omaloomingut. Kahest väga erineva häälega kitarrist ning rabavalt impulsiivsest ja spontaansest rütmigrupist koosnevat kvartetti võiks nimetada pop-rock mõjutustega freejazzansambliks, kus erineva taustaga “vihased” noored muusikud on leidnud ühise keele. Olles avatud ja spontaansed, suudavad nad üllatada nii publikut kui ennast.

Erki Pärnoja alustas kitarriõpinguid 17. aastaselt Pärnus Marek Taltsi õpilasena. 2002 astus ta G. Otsa nim muusikakooli jazz-kitarri erialale, kus tema õpetajaks sai Mart Soo. Tol õpingute perioodil keskendus ta traditsioonilisele jazzile, eelkõige bebopile. Otsakooli ajal mängis noor kitarrist paljudes erinevates ansamblites nagu 4Tune Quartet, duo Virgo Sillamaaga, Selected Standards Trio (Jürmo Eespere ja Tanel Rubeniga), osales ansamblites koos Raivo Tafenau, Raul Söödi, Jürmo Eespere, Sofia Rubina, Raun Juurikase, Mihkel Mälgandi ja Petteri Hasaga.

2005. aastal asus Pärnoja õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus teda juhendas Jaak Sooäär. EMTAs huvitus ta vabamast ja modernsemast jazzist. Aasta hiljem jätkas ta jazziõpinguid Rootsi ühes tunnustatumas muusikakoolis Skurups Folkhögskolas.

Pärnoja on end täiendanud USA trummari Peter Erskine´i ja kitarristi John Scofieldi, kameruni basskitarristi Etienne Mbappe´, prantsuse kitarristi Marc Ducret´, kanada saksofonisti Joel Milleri ja USA pianisti Phil Markovitchi õpitubades.

Oma praeguseid eesmärke on Erki Pärnoja kirjeldanud nii: ”Skurups Folkhögskolas on mul ainulaadne võimalus ja aeg eksperimenteerida paljude erinevate vaadetega muusikutega ja muusikastiilidega nagu bebop, free, nordic jazz, electronica jne. Püüan keskenduda oma loomingule ja mängutehnika täiustamisele. Uusi ideid koos parimate rootsi noorte muusikutega jagan meeleldi eesti kuulajatega.”

Muuseas – Erki Pärnoja kontsert Jazzkaarel oli ainus, mis jäi ära pronksiöö sündmuste tõttu Tallinnas. Seekordne kontsert on seega eriti rõõmus sündmus.

Piletid hinnaga 100.- ja 75.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevis ja Piletimaailmas ning enne algust kohapeal.