Noor Mees laulab, temas on isikupära

28. veebruar 2005

Ewert Sundja (12.06.1983) on lauljana tulevikulootus. Ametlikult kinnitas seda võit noorte lauljate konkursil “Kaks takti ette”. Aga ta on agar kaasalööja ka Jazzkaare korraldatud üritustel.

“Spring Vacation”
EWERT SUNDJA & JAZZBAND
3. märtsil kell 20.00
BonBon Jazz Lounge (Mere pst. 6E)

21-aastane Ewert Sundja on end juba tõestanud isikupärase lavapersooni ja andeka loojana, mida polegi nii vähe noore muusiku kohta.

3. märtsil BonBon Jazz Lounge’s esitab Ewert Sundja koos jazzbändiga põhiliselt jazziklassikat, ta laulab neid lugusid nii nagu tema neid tunnetab, laskmata end häirida kuulsuste kliśeedest. Kui lugu on ikka hea, siis tasub seda esitada ikka ja jälle. Väärtlood võimaldavad väga palju erinevaid esitusaspekte. Meeleolusid lubab Ewert Sundja kontserdil mitmesuguseid – melanhoolsematest ballaadidest jõuliste ja rütmikate lugudeni.

Rohkem kui teiste laule, meeldib talle esitada oma laule, mida on aja jooksul kogunenud juba arvestatav hulk. Et tänapäeval pole laul ainult viis ja duurid, vaid oluline on ka seade, siis siin aitavad teda sõbrad – bändikaaslased. “Pillimehed on kõik väga head”, kiidab Ewert sõpru. Ewert Sundja Jazzibändi kuuluvad trummar Ahto Abner, kitarrist Virgo Sillamaa, saksofonist Marko Mägi ja bassist Marti Tärn.

Jazzkaare kuulaja sai aimu tema talendist 2001.aasta sügisel. Paar kuud Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppinud noormees osales siis Jazzkaare korraldatud Raimond Valgre “Saaremaa valsi” esitusvõistlusel. Kuigi ta siis auhinda ei võitnud, paistis ta silma väga südi ja julge esinemisega. 2003.aastal osales ta Jazzkaare Jõulujazzi raames toimunud Arne Oidi laulude kontserdil kolmes linnas. 2004.aasta kevadel, Jazzkaare eel, andis Ewert kontserte koolides, mis kõikjal väga soojalt vastu võeti, sest ta oskas noortega saavutada väga hea kontakti ja paari huumoriteraga ka naeru välja meelitada. Festivali ajal oli tal täispikk kontsert Haapsalus ja Pärnus. Ning Jazzkaare 2004.aasta hooaja lõpetuseks laulis ta kontserdil “Jazzis ainult mehed” kõrvuti USA vokalisti-improvisaatori Miles Griffiti, Moskva tuntud laulja-helilooja Sergei Manukjani ja Riia noore staari Intars Buzulisega. Juba nende Jazzkaare esinemiste kaudu on olnud võimalik jälgida Ewerti edenemist lauljana. Tegelikult laieneb ta kontserttegevuse haare lausa iga kuuga. Tallinna, Tartu ja Pärnu klubides on Ewert Sundja juba päris tuntud tegelane, vahel esineb ta vaid koos oma ” ihukitarristi” Virgo Sillamaaga, siis jälle jazz- või rockansambliga ja vahel gospelkooriga. Heal meelel on ta osa võtnud ka heategevusüritustest, sest kristlik meelelaad on talle lähedane.

Muusikaga on Ewert kokku puutunud lapsepõlvest peale. Kuulanud palju muusikat plaatidelt, õppinud Nõmme Muusikakoolis klaverit ja Georg Otsa nimelises Muusikakoolis pop- jazzlaulu. Tõsi, see kool jäi tal lõpetamata. Ise ütleb ta selle kohta, et oli laisavõitu õppur. Samas on talle alati rõõmu valmistanud iseolemine ja isetegemine.
Esimese ansambli The Provokers pani ta kokku 1998. aastal, bänd sai tuntuks eesti kristliku muusika ringkondades. 2002.aastal pani ta kokku oma teise bändi Precious, mis tegutses lühikest aega, kuid andis hea kogemuse bändijuhi tegemistest. 2003 võitis Ewert Sundja ETV korraldatud lauluvõistluse “Kaks takti ette” ja siit sai uut hoogu ta edasine tegevus. Televisioon kui võimas meediakanal, aitas publiku tähelepanu võita. 2004. aastal osales ta Eesti Eurovisiooni lauluvõistluse eelvoorus esitades Vaiku Epliku laulu “Dance”.
Teise ja väga uude, alternatiivse roki bändi Thief, kuuluvad aga Joel Võsu, Ott Kangur ja Joel Kopli – selle bändiga teeb Ewert samuti kõvasti tööd, hetkel veel prooviruumis, kuid varsti on plaanis uut bändi ka rahvale tutvustada.

Piletid 150.-/100.- (tudeng, õpilane, BonBon klubikaart) Piletimaailmast, Piletilevist ja tund enne algust kohapeal.

Kohtumiseni 3.märtsil BonBon Jazz Lounges’s.

Jazzkaar