Noorte helilooming on Uno Naissoo muusika vääriline

01. aprill 2007

Jazzikuu avaakordid kõlasid 1. aprillil G. Otsa nim Muusikakoolis, kus peeti 23. korda U. Naissoole pühendatud heliloomingu konkurssi. Võitjaks tunnistati Kadri Voorand.

Jazzikuu aprill, mida tähistatakse maailma kahekümnes riigis ja seekord esmakordselt ka Eestis, algas 1.aprillil meie jazzi suurmeistri Uno Naissoo (25. III 1928 – 5. I 1980) nimelise noorte heliloomingu konkursiga.

23. korda Otsa kooli pop-jazz osakonna korraldusel toimuva konkursi finaalis osales kümme võistluspala, mida hindas žürii koosseisus Uno Loop, Anne Erm, Raivo Sersant, Maian Kärmas ja Vladimir Võssotski.

Žürii tõdes, et konkursitööde tase on jätkuvalt tõusuteel ja et tegemist on juba noorte professionaalidega. Valikut polnud žüriil teha kerge, sest kõik palad olid omas laadis huvitavad, positiivse muutusena märgiti ka seda, et enamus vokaalpalasid esitati eesti keeles.

I koht Kadri Voorand (sõnad ja muusika) “Tunde kaja”
Koosseis: Kadri Voorand – vokaal, Kristjan Mazurtchak – tenorsaksofon, Kaspar Kalluste – löökriistad, Kaarel Liiv – bass, Rain Rämmal – klahvpillid

II koht Tuuli Taul (sõnad ja muusika) “Kuus ruutmeetrit põrandapinda”
Koosseis: Tuuli Taul – vokaal ja klahvpillid, Liina Amon – löökpillid, Andrus Avarand- löökpillid ja Lauri Luide – trompet

III koht Kristjan Mazurtchak (sõnad ja muusika) “Kas sa kuuled mu häält”
Koosseis: Kristjan Mazurtchak – tenorsaksofon, Mingo Rajandi – kontrabass, Virgo Sillamaa – kitarr, Hele-Riin Uib – vibrafon, Meelis Vind – bassklarnet, Marvi Vallaste – laul

Eripreemiad:
Publikupreemia ja Jazzikuu preemia: Piret Laikre (sõnad ja muusika) “Tänusõnad”

Emakeele preemia: Tuuli Taul (sõnad ja muusika) “Kuus ruutmeetrit põrandapinda”

Jazzkaare eripreemia originaalsuse ja loova suhtumise eest: Raimond Virsa (luule + soolopala) “Naiivselt laterna ja lumehelvestega”

Kadri Voorand on Muusika- ja Teatriakadeemia II kursuse tudeng, ta on ka varem oma loominguga pälvinud tähelepanu Uno Naissoo nimelisel konkursil. Tuuli Taul on Otsa kooli I kursuse tudeng, ta on omaloominguga silma paistnud konkurssidel Pärnus, Tartus ja Tallinnas. Kristjan Mazurtchak on Otsa kooli IV kursuse tudeng, tema ansambleid on korduvalt tunnustatud Tartus Rainbow jazzil. Publiku preemia pälvinud ansambli liikmed on Viimsi Põhikooli õpilased.

Konkursi rahalised preemiad pani välja IS MUSIC TEAM

Võistluskontsert tõi Otsa kooli saali täismaja, kohal olid ka helilooja Uno Naissoo lähisugulased. Uno Naissooga koostööd teinud laulja-kitarrist Uno Loop käis välja mõtte, moodustada Uno Naissoo nimeline fond Rahvuskultuuri Fondi juurde, mis toetaks Otsa kooli konkurssi ja noori andekaid muusikuid.

Just Uno Naissoo initsiatiivil loodi 1977. aastal koolis pop-jazz osaksond, mis esialgu kandis nimetust estraadiosakond. Naissoo oli ka Tallinna jazzifestivalide algataja 1949. aastal ja Heliloojate Liidu Eksperimentaalkammerkoori looja, mis laiendas koorimuusika ampluaad hakates esitama 20. sajandi heliloojate eksperimentaalsemaid teoseid ja jazzi.

Järgmisel aastal möödub 80 aastat Uno Naissoo sünnist. Selle tähtpäeva puhul tahetakse konkursile ja Uno Naissoo nimega seotud üritustele anda laiem kõlapind. Järgmine konkurss toimub 6. aprillil 2008.