Norah Jonesi jazziminevik saab plaadile

13. mai 2003

Menulauljatari kuulsuse-eelsed salvestused tuuakse Ameerikas päevavalgele. Saak pole küll suur, kuid tähelepanu äratab see siiski.

Lisaks Joel Harrisonile, kelle ACT Records märgi all ilmunud plaadil “Free Country” on mitu lugu Norah Jonesi esituses, on nüüd välja ilmunud ka New Yorgi laulja-laulukirjutaja Peter Malick, kelle bluusigrupis Norah mõned kuud laulis. Juhtus see enne seda, kui lauljatar alustas tööd Grammydega pärjatud debüütalbumiga, ehk 2000. aasta oktoobris-novembris.
Malick on põhiliselt bluusilaulja, kes varem on teinud koostööd selliste kuulsustega nagu Muddy Waters, John Lee Hooker, Otis Spann, Big Mama Thornton jt. Malicki enda sõnul nägi ta neidu laulmas ühes klubis, innustus ja kutsus tegema koostööd. Tulemuseks oli viis ühiselt salvestatud laulu, mis 10. juunil ilmuvad EP-l «New York City». Väljaandjaks on Koch Records. Norah’ häält on kuulda kolmes Malicki kirjutatud loos (“Strange Transmissions”, “Deceptively Yours” ja “New York City (Such a Beautiful Disease)”). Samuti laulab ta kaasa Magic Sami laulus “All Your Love” ja Bob Dylani palas “Heart Of Mine”.
Plaadil mängivad: Peter Malick, kitarrid; Norah Jones, laul ja klaver; Lee Alexander, bass; Eric Gardner ja Marty Richards, trummid; Danny McGough ja Mike Thompson, klaver. Teatavasti sõlmis Norah Jones 2001. aasta alguses lepingu plaadifirmaga Blue Note ja salvestas albumi «Come Away With Me», mis võitis kaheksa Grammy-auhinda (sealhulgas ka kõige mainekama neist – Aasta Plaadi auhinna).
Juuni alguspäevadel alustab Norah Jones kontsertreisi Põhja-Ameerikas.